Panorāma

Ē.Kalnmeiers: VID iekšējās drošības biroju var pārraudzīt FM

Panorāma

Panorāma

Sagrauj grupējumu, kas nelegāli pārvietoja vjetnamiešus

Sagrauj grupējumu, kas nelegāli pārvietojis vjetnamiešu imigrantus

Sadarbojoties Latvijas, Lietuvas un Polijas robežsardzei, sagrauta organizētas noziedzības grupa, kas nodarbojās ar cilvēku kontrabandu – ar Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu pa tā saukto Baltijas maršrutu -  no Krievijas uz Eiropu.

Arestētas 14 personas, tostarp 10 Krievijas pilsoņi aizturēti Latvijas teritorijā.

Kā atzīst Latvijas robežsargi, grupējuma sagraušana mazinās nelegālās imigrācijas spiedienu uz Latvijas zaļās robežas ar Krieviju.

Aizturēšanas operāciju Latvijas, Lietuvas un Polijas robežsardze sāka plānot jau gada sākumā. Lai iegūtu pietiekami daudz pierādījumu un tiktu klāt cilvēku kontrabandas organizētājiem un līderiem, soli pa solim tika dokumentēta katra  grupas darbība.

Izsekots viss maršruts no Latvijas – Krievijas pierobežas līdz Polijai.

„Latvijas pierobežā izdevās aizturēt 10 čečenu izcelsmes Krievijas pilsoņus,” sacīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Guntis Pujāts. „Aizturēšana notika tiešā robežas tuvumā, atsevišķos gadījumus līdz pat 40 kilometrus no robežas pēc tam, kad viņi bija veikuši nelegālu pārvietošanu. Tika veikti meklēšanas pasākumi, lai atmaskotu, kur šīs personas atrodas,” sacīja Pujāts.

„Latvijā ir notverti izpildītāji, kuri veica personu pārvietošanu pāri robežai kā pavadoņi. Viņu loma bija pārvietot pāri Latvijas - Krievijas robežai un nodot tālāk nākamajam organizētās grupas posmam, lai nogādātu šos nelegālos imigrantu Polijā,” sacīja Pujāts.

Vienu no galvenajiem organizētājiem – arī čečenu izcelsmes Krievijas pilsoni, par kuru bija izdots Eiropas apcietināšanas orderis, aizturēja Lietuvas tiesību sargājošās iestādes.

Operācijas laikā triju valstu robežsargi kopumā aizturēja 84 nelegālos imigrantus no Vjetnamas. 38 no tiem pārtvēra Latvijas robežsargi. „Sagraujot pasūtītājus, Eiropā tiek mazināts spiediens uz Latvijas robežas,” sacīja Pujāts.

Šogad par nelikumīgu "zaļās" robežas šķērsošanu Latvijā jau aizturēti 305 robežpārkāpēji, tostarp 200 Vjetnamas pilsoņi un 36 personu pārvietotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti