Dienas ziņas

Sauso zupu ražošana – inovācija Latvijā

Dienas ziņas

Velomūziķi dodas pieskandināt Sēliju

Daugavpilī – varas maiņa

Daugavpils mēra amatā ievēlē Andreju Elksniņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Par Daugavpils pilsētas mēru pirmdien, 26. jūnijā, notiekošajā pilsētas domes ārkārtas sēdē ievēlēts partijas "Saskaņa" saraksta līderis Andrejs Elksniņš, kurš pašlaik ir 12. Saeimas deputāts.

Mēra amatam bija izvirzīti divi kandidāti – līdzšinējais pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis un Elksniņš. Par Elksniņu nobalsoja visi pieci "Saskaņas" deputāti, kā arī koalīcijas partneri – četri "Mūsu partijas" deputāti. Pret bija visi seši "Latgales partijas" deputāti, kuri savas balsis atdeva par Lāčplēsi.

Elksniņš pēc ievēlēšanas atzina, ka partiju "Saskaņa" un "Mūsu partija" izveidotā koalīcija Daugavpilī ir stabila, jo to vieno "nevis personības, bet tie mērķi, kurus attiecīgi mēs realizēsim".

Daugavpils jaunais mērs par iecerēm pilsētā
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Elksniņš klāstīja, ka mērķis ir pilsētā izveidot pašvaldību aptiekas, ieviest bezmaksas sabiedrisko transportu un pilsētnieka karti. Tāpat plānos strādāt pie jaunu darba vietu radīšanas un investīciju piesaistes Daugavpilij.

"Un noteikti tie ir jaunieši, lai pilsēta viņiem būtu nākotnes izvēle, nevis starpposms, lai aizbrauktu projām," ieceres pilsētā uzskaitīja jaunais Daugavpils mērs.

Savukārt par Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku ievēlēts partijas "Mūsu partija" saraksta līderis Rihards Eigims, kurš agrāk vadīja Daugavpils pilsētas domi, bet pašlaik ir 12. Saeimas deputāts Zaļo un Zemnieku savienības frakcijā.

No "Mūsu partija" saraksta pilsētas domē ievēlētā Līvija Jankovska kļuvusi par domes priekšsēdētāja vietnieci.

Jāatzīmē, ka Elksniņa pārstāvētā "Saskaņa" savā priekšvēlēšanu programmā minēja daudzas prioritātes, kā pirmā bija norādīta bezmaksas sabiedriskā transporta un pilsētnieka kartes ieviešana. Tāpat Elksniņš solīja pilsētā atvērt vairākas pašvaldībai piederošas aptiekas. Šo ieceri gan skeptiski vērtē Konkurences padome.

Lai gan deputāti pauda cerību turpmāk darboties koleģiāli, jau pirmajā domes sēdē neiztika bez konfliktiem par jaunas štata vienības – priekšsēdētāja trešā vietnieka – izveidošanu un šī darbinieka algu. “Mums ir ļoti līdzīgas programmas, priekšvēlēšanu solījumi, un mēs sarunu gaitā esam arī vienojušies par tiem virzieniem, kas mums būs jādara tieši pirmajā laika posmā. Tagad mūsu pilsētas mērs ir cilvēks, kas nupat ir bijis Saeimas deputāts, tad viņš ļoti labi zina gan likumdošanu, gan arī normatīvo bāzi,” pauda Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska (“Mūsu partija”).

“Ņemot vērā to, ka koalīciju nepārstāv pat puse no tiem vēlētājiem, kas piedalījās pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī, paredzēt tai ilgu mūžu praktiski nav iespējams. Nu ar ko iesāka darbu tagadējais priekšsēdētājs - ar melīgu paziņojumu, ka Latgales partija esot pieprasījumu sarunās, kuras mums it kā notikušas. Nekādu sarunu mums nemaz nebija. Pirmā sēde ir iesākta ar, manuprāt, nelikumīgu darba kārtību, kur iekļauts jautājums par jaunas domes priekšsēdētāja vietnieka amata izveidošanu bez jautājuma izskatīšanas finanšu komitejā. Slikts sākums. Bet ļoti cenšas pie naudas steigt, nokļūt pēc iespējas ātrāk, un diemžēl ir gatava arī neievērot likumā noteikto kārtību,” pauda Jānis Lāčplēsis.

Andrejs Elksniņš preses konferencē pauda vēlēšanos sadarboties arī ar Latgales partiju un citiem pilsētas domes deputātiem, konkrēti izceļot Jāni Lāčplēsi: “Mēs aicinām un piedāvājam Lačplēša kungam nākt un uzņemties Daugavpils lidostas vadību. Astoņus gadus solīja, mēs pieliksim visas pūles, lai cilvēks, strādājot šajā kapitālsabiedrībā, savus solījumus beidzot izpildītu.”

Savu vietu piedāvās saglabāt arī ''Daugavpils siltumtīklu'' Stratēģiskās plānošanas un attīstības struktūrvienības vadītājam, lai deputāts varētu īstenot savu priekšvēlēšanu solījumu par līgumu ar uzņēmumu “Gazprom”.  “Dome pat pieņems, manuprāt, lēmumu par to, ka mēs apmaksāsim viņam visus komandējuma izdevumus uz Krieviju, lai šis politiķis un viņa pārstāvētais politiskais spēks daugavpiliešiem izpildītu priekšvēlēšanu solījumu attiecībā uz lētākas dabasgāzes piegādi,” sacīja Elksniņš.

Turpmākajā diskusijā jaunā pilsētas vadība iepriekšējo vietvaru nosauca par melīgu un apvainoja to pašvaldības budžeta līdzekļu izšķiešanā un pat zagšanā. Izskanēja pārmetumi vietējās Daugavpils televīzijas “Dautkom” virzienā, kuras līgumsaistības ar Daugavpils pilsētas domi un citiem pilsētas uzņēmumiem turpmāk skatīs atsevišķi.

Kā zināms, pašvaldību vēlēšanās otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī uzvarēja līdzšinējā pilsētas mēra Lāčplēša vadītā Latgales partija, kas ieguva sešas vietas. 

No kopumā 13 sarakstiem 5% barjeru pašvaldību vēlēšanās pārvarēja trīs politisko spēku saraksti. Elksniņa pārstāvētā "Saskaņa" ieguva piecas vietas, bet bijušā pilsētas mēra un 12. Saeimas deputāta Riharda Eigima pārstāvētā "Mūsu partija" – četras vietas. 

Jau neilgi pēc 3. jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām Elksniņš paziņoja, ka "Saskaņa" un Eigima pārstāvētā "Mūsu partija" vienojušās par sadarbību. Eigims apliecināja, ka pilsētas mērs būs Elksniņš.

(Avots: CVK)

 • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -
 • 1. Partija "VIENOTĪBA"

  0,13%
 • 2. Kristīgi demokrātiskā savienība

  0,27%
 • 3. "Latvijas attīstībai"

  0,5%
 • 4. Eiroskeptiķu Rīcības partija

  0,98%
 • 5. Partija "Vienoti Latvijai"

  1,07%
 • 6. No sirds Latvijai

  3,51%
 • 7. Zaļo un Zemnieku savienība

  3,83%
 • 8. Politiskā partija "Alternative"

  3,96%
 • 9. „Latvijas Krievu savienība”

  4,29%
 • 10. "Gods kalpot mūsu Latvijai"

  4,31%
 • 11. "MŪSU PARTIJA"

  19,34%
 • 12. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

  28,16%
 • 13. LATGALES PARTIJA

  28,57%

Iepriekšējās – 2013. gada – Daugavpils pilsētas domē ievēlēti politiķi no septiņiem sarakstiem. Arī vēlēšanās pirms četriem gadiem vislielāko atbalstu guva Latgales partija un partija "Saskaņa", kuras guva attiecīgi 22,79% un 23,02% vēlētāju atbalstu.

2017.gada pašvaldību vēlēšanu aktivitāte (Avots: CVK)

 • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti