Saeimas vēlēšanu rezultātu dēļ Skrundas novadā nāksies raudzīties pēc jauna vadītāja

Notikušās vēlēšanas nesīs izmaiņas ne tikai Saeimas sastāvā, bet arī vairākām pašvaldībām, kuru mēri nu lems par notikumiem valsts līmenī. Viena no šādām pašvaldībām ir Skrundas novads. Uzrunātie skrundenieki ar vēlēšanu rezultātiem kopumā ir apmierināti. 

Skrundeniece Anna ir 12.klases skolniece, un šīs bija viņas otrās vēlēšanas. Lai izšķirtos, par ko balsot, Anna rūpīgi iepazinusies ar katras partija piedāvājumu, viņa uzklausījusi arī citu cilvēku viedokļus, līdz nonākusi pie secinājuma, ka savu balsi grib atdot Latvijas Reģionu apvienībai.  „Es biju gaidījusi savādāku rezultātu, bet ir labi, kā ir. Es domāju, ka Latvijas Reģionu apvienība būs pirmspēdējie, pārspēs „No sirds Latvijai”, bet „Vienotība” būs pirmā,” stāsta Anna. Arī Lorete balsojusi par Latvijas Reģionu apvienību: „Mani iepriecina tas, ka ir Reģionu apvienība, vairāk iedziļināsies lauku problēmās.”

Savukārt skrundenieks Jānis sūrojas par balsotāju aktivitāti: „Žēl, ka kopējais vēlētāju skaits tik mazs, tas varēja izšķirt. Bet es domāju, ka nav slikti, ir koalīcijas partijas.”

No Reģionu apvienības Kurzemes apgabalā ar pirmo kārtas numuru startēja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Daudzi uzrunātie vēlētāji atzina, ka tāpēc arī balsots par šo politisko spēku. Skrundas novadā tam ir ceturtais augstākais rezultāts aiz ZZS, „Vienotības” un Nacionālās apvienības.

Nellija Kleinberga arī saglabājusi savas līdera pozīcijas Kurzemē, tāpēc, visticamāk, būs jaunajā sasaukumā. Skrundas novada domei tas nozīmē darbu pie jauna priekšsēdētāja izvirzīšanas no 15 deputātiem. Priekšsēdētājas vietnieks Aldis Zalgauckis saka, ka vēl nav bijušas sarunas, kurš varētu tikt virzīts šim amatam, un atzīst, ka tas nebūs viegli: „Būt par deputātu ir viena lieta, bet vadīt novadu cita atbildība, katrs strādā kādā konkrētā darbā. Šim cilvēkam, kas tur ies, būs diezgan grūta izšķiršanās.”

Sarunas par jauno kandidatūru Skrundas novada domes vadībai sāksies nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti