Saeimas vēlēšanās Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs būs 41 vēlēšanu iecirknis

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 22. jūlijā, pēc Ārlietu ministrijas ierosinājuma apstiprināja 41 vēlēšanu iecirkņa izveidi ārvalstīs Latvijas Republikas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību telpās.

Dokumenti

Saraksts ar apstiprināto 41 vēlēšanu iecirkni ārvalstīs

Lejuplādēt

66.5 KB

CVK informēja, ka šie iecirkņi būs 38 valstīs – Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Īrijā, Itālija, Izraēlā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā, Dienvidkorejā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Lietuvā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Spānijā, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā.

Savukārt par vēlēšanu iecirkņu izveidi ārvalstīs ārpus pārstāvniecībām – citās balsošanai piemērotās telpās – pēc vismaz 36 vēlētāju ierosinājuma CVK lems sēdē sestdien, 23. jūlijā, jo šobrīd vēl norit pieteikumos norādītās informācijas pārbaude. No vēlētājiem līdz likumā noteiktajam termiņam, 18. jūlijam, tika saņemti ierosinājumi par 39 šādu vēlēšanu iecirkņu izveidošanu. Līdz ar to, ja CVK secinās, ka visi vēlētāju iesniegtie priekšlikumi ir atbalstāmi, 14. Saeimas vēlēšanās ārvalstīs būs 80 vēlēšanu iecirkņi.

Saeimas vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, iecirkņi ārvalstīs balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika, un tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

Vēlētāji ārvalstīs vēlēšanās varēs piedalīties, arī balsojot pa pastu. Pasta balsošanai no ārvalstīm vēlētāji būs iespējams pieteikties, sākot no sestdienas, 23. jūlija, līdz 9. septembrim.

14. Saeimas vēlēšanās tiesības piedalīties būs Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte). Šoreiz ērti piedalīties vēlēšanās varēs arī vēlētāji, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav derīgas pases, jo parlamenta vēlēšanās pirmo reizi vēlētāju uzskaitei tiks izmantots vēlētāju reģistrs un spiedogs pasē par dalību vēlēšanās netiks likts. Līdz ar to vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, lai piedalītos vēlēšanās, nebūs nepieciešama vēlētāja apliecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt