Labrīt

Ar komēdiju "Mamma vēl smaida" režisore Elza Gauja debitē pilnmetrāžas spēlfilmas žanrā

Labrīt

Līderu maiņa, nosaukuma precizēšana, skandāli izglītībā. Kas jāzina par "Konservatīvajiem"

Ārsts: arī energoresursu cenu krīzē nedrīkst aizmirst par reformām veselības aprūpē

«Saeimas vēlēšanas 2022»: Jaunie mediķi politiķiem prasa reformas un lielāku finansējumu

Veselības aprūpē strādājošie, pacientu organizācijas un politiskās partijas trešdien, 7. septembrī, plāno parakstīt sadarbības memorandu. Tā galvenais mērķis ir panākt, lai politiķi pēc oktobrī plānotajām 14. Saeimas vēlēšanām turpinātu reformas un finansējuma palielināšanu veselības aprūpē. To intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs.

Viņš stāstīja, ka memorandā iecerēts definēt konkrētus paveicamos darbus veselības aprūpes nozares uzlabošanai, tostarp finansējuma palielināšanu. Latvija salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, arī Igauniju, veselības aprūpei, tostarp kompensējamiem medikamentiem, tērē salīdzinoši maz.

"Pirmais, ko mēs sagaidām, ir skaidrs plāns, kā šis finansējums tiks palielināts, kādā apjomā. Protams, šeit atkal parādīsies jautājums, kur šī nauda tiks ņemta. Vai nu mums ir jāpārdala no citām nozarēm, vai mēs meklējam nozarē iekšienē, kur jau tā naudas trūkst. Tas ir būtiskākais jautājums, par ko debatēs izjautāsim politiķus," stāstīja Šilovs.

Tāpat mediķi sagaida ne tikai lielāku finansējumu veselības aprūpei, bet arī reformas, kas skartu algas un slimnīcas, proti, to skaidru "līmeņošanu".

"Lai medicīniskie pakalpojumi būtu pieejami ne tikai uz papīra, proti, medicīnas personāls, bet arī būtu atbilstoša kvalitāte, kas pacientam nodrošinātu reālo medicīnisko palīdzību," klāstīja Šilovs.

Viņš atzina, ka pēdējos trīs četros gados finansējums veselības nozarei ir pieaudzis, taču jāskatās ir "izejas stāvoklis" un situācija ilgākā termiņā. "Ieguldījumi ir bijuši, bet tā baža, par ko mēs esam arī iepriekš runājuši – mēs nevaram ieguldīt trīs gadus un pēc tam aizmirst par veselības aprūpi atkal uz 15 gadiem," teica jauno mediķu pārstāvis. 

Pēc asociācijas vadītāja teiktā, arī energoresursu cenu krīzē nedrīkst aizmirst par nepieciešamajām reformām veselības aprūpē.

Viņaprāt, veselības aprūpe ir tikpat svarīga, cik aizsardzības nozare, turklāt papildu finansējums veselības aprūpē nav izdevumi, bet ieguldījumi,

kas vēlāk atgriezīsies valsts budžetā kā veselāki cilvēki, kas spēj strādāt un maksāt nodokļus un nav slogs sociālajam budžetam.

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātu mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti