Rīta intervija

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama par farmācijas neredzamo varu

Rīta intervija

Laiks ziedonim laureāti nominācijās "Kedas" un "Zemi es mācos"

Ināra Mūrniece par nodokļu reformu, 4. maija svētkiem un valdības stabilitāti

Saeimas spīkere: Lielākā neskaidrība nodokļu reformā – «Vienotības» nostāja

Pašaik lielākā neskaidrība saistībā ar iecerēto nodokļu reformu ir par to, kāda īsti ir partijas "Vienotība" nostāja par reformu. To intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Jau ziņots, ka valdības koalīcijā ietilpstošā partija "Vienotība" otrdien, 2.maijā, paziņoja, ka neatbalsta valdības izstrādātās nodokļu pamatnostādnes, tādējādi radot draudus pašai valdības pastāvēšanai.

Saeimas priekšsēdētāja gan uzsvēra, ka, viņasprāt, Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) vadītā valdība ir stabila un šī iemesla dēļ nekritīs.

Pēc Mūrnieces domām, tas ir normāli, ka par nodokļu reformu ir dažādi skatījumi un notiek diskusijas.

Pašlaik ir skaidrs, ka partijas "Vienotība" ministriem valdībā būs sava nostāja par nodokļu reformu, teica Mūrniece, vienlaikus atzīstot, ka pašlaik lielākā neskaidrība saistībā ar reformu ir "Vienotības" attieksme – vai darbs būtu jāturpina un reforma jāvirza uz priekšu vai nē.

Pēc Saeimas spīkeres sacītā, ja "Vienotība" atbalsta nodokļu reformu, tad tai būtu jānāk klajā ar savu piedāvājumu, kā reformu plānus uzlabot, nevis tikai jāizsaka kritika.

Mūrniece atzina, ka saistībā ar nodokļu reformu ir jautājumi, kas arī viņai "līdz galam nav skaidri".

Taču būtiski ir saprast, vai darbu pie nodokļu reformas turpina un reformu virza uz priekšu vai arī "šī iespēja tiek izniekota", norādīja parlamenta vadītāja.

Jau ziņots, ka "Vienotība" otrdien, 2.maijā, nolēma neatbalstīt FM izstrādātās nodokļu reformas pamatnostādnes, jo uzskata, ka reformas piedāvājums nav pietiekami kvalitatīvi izstrādāts. "Vienotības" ieskatā FM piedāvājums būtu jāpārstrādā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) pēc tikšanās ar "Vienotības" pārstāvjiem atzina, ka ir pārsteigts par koalīcijas partnera nostāju. Nodokļu pamatnostādnes gan nav plānots izņemt no trešdien paredzētās valdības sēdes dienas kārtības. Pirms tās paredzēta koalīcijas padomes sēde.

Tāpat vēstīts, ka FM nosūtīja saskaņošanai visām nozaru ministrijām, sociālajiem, kā arī citiem sadarbības partneriem Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018. – 2021.gadam projektu, kurā paredzētas iepriekš FM pieteiktās reformas

FM informēja, ka vidēja termiņa nodokļu reformas galvenie virzieni ir iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) sloga sa­ma­zināšana algota darba ienākumam, citu ienākuma veidu nodokļu likmju vienādošana, uzņēmumu ienākumu nodokļa (UIN) sistēmas reforma, kā arī solidaritātes nodokļa atcelšana un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekta maksimālā apmēra otrā līmeņa griestu ieviešana.

Daļa nodokļu reformas pasākumu būs atkarīgi no tā, vai Eiropas Komisija atļaus budžeta deficītu paaugstināt līdz 170 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti