Saeimas spīkere: Līdz ar Makeina nāvi Latvija zaudē nelokāmu sabiedroto

ASV ir zaudējušas patiesu valstsvīru un Latvija – nelokāmu sabiedroto un draugu. Tā, pēc ziņas par ASV republikāņu senatora un bijušā prezidenta amata kandidāta Džona Makeina nāvi, viņu raksturo Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Mūrniece pastāstīja, ka, tiekoties ar Makeinu vienmēr bijis redzams, ka politiķa skatījums uz drošības situāciju ir reālistisks un atbilstošs patiesajai situācijai. To sekmējusi gan senatora ilgā pieredze politikā, gan fakts, ka viņš pats ir bijis karavīrs.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra MūrnieceZane Mače

Mūrniece uzsver, Makeins ir daudz darījis, lai politiķi ASV saprastu drošības jautājuma nozīmīgumu ne tikai lokāli, bet pasaules mērogā.

 

“Baltijas valstīm un Latvijai nozīmīgi tas, ka viņš vienmēr centies veidot gan demokrātu, gan republikāņu izpratni par to, kas ir drošība, aizsardzība,

ar kādiem drošības izaicinājumiem jārēķinās šajā reģionā, ko varam gaidīt no Krievijas, kādas militārās aktivitātes. Domāju – viņš ir sekmējis ASV Kongresā abu partiju nostāju un izpratni. Tas rezultējies arī praktiskos pasākumos, lemjot par finansējuma piešķiršanu Eiropai militāro spēju nostiprināšanai,” sacīja Mūrniece.

KONTEKSTS:

ASV senators Džons Makeins 81 gada vecumā mira pēc vairāku mēnešu cīņas ar vēzi.

Makeins ASV Senātā bijis vairāk nekā trīs gadu desmitus, piedaloties diskusijās par karu, mieru un nācijas morāliem virzieniem. 2008.gadā viņš piedalījās ASV prezidenta vēlēšanās, kurās uzvaru guva Baraks Obama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti