1:1

1:1 Gundars Rēders: Inguna Sudraba pret Andreju Judinu

1:1

1:1 Gundars Rēders: Ēriks Kalnmeiers

1:1 Gundars Rēders: Ināra Mūrniece

Saeimas spīkere: Ar jautājumu par nākamo SAB priekšnieku sāk spēlēties «no malas»

Politiķiem nevajadzētu ilgi kavēties ar jautājumu par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieka izvēli, jo pašlaik, iespējams, jau sāk spēlēties ar šo jautājumu “no malas”, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Pašreizējo SAB priekšnieku Jāni Maizīti Mūrniece uzskata par godīgu cilvēku un vērtē, ka viņa pārvēlēšana šajā amatā būtu atbalstāma. “Maizītis ir labs kandidāts, un esmu gatava viņu atbalstīt,” sacīja Saeimas spīkere.

Viņasprāt, politiķiem nevajadzētu ilgi kavēties ar šī jautājuma virzīšanu tālāk. Publiskajā telpā izskanot dažādi minējumi, un, iespējams, kāds no malas jau sāk spēlēties ar šo procesu, lai virzītu kādu citu kandidātu. Konkrētus vārdus gan viņa nenosauca.

“Ar šo procesu sāk spēlēties no malas, un tas izskatās nepatīkami. (..) Šī spēle ir ar dubultu dibenu, iespējams,” sacīja Mūrniece.

Taujāta par Saeimas deputātu atbalstu Maizīša pārvēlēšanai, viņa pauda bažas par to, norādot, ka Nacionālā apvienība un “Vienotība” esot paudušas atbalstu, bet trešais koalīcijas partneris – Zaļo un zemnieku savienība – vēl nav skaidri pateicis viedokli.

Jānis Maizītis SAB vadījis piecus gadus. LTV raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka izlūkošanas un pretizlūkošanas iestādes SAB direktora izraudzīšanās būs viens no šīs Saeimas atlikušajiem pienākumiem. Pagaidām neviena partija neuzstāj, ka Maizītim būtu jāturpina vadīt izlūkošanas iestāde.

Atbalstu Maizītim izsaka atsevišķi politiķi, kas ar viņu strādājuši. Arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim nav iebildumu, ka SAB vadītāja pienākumus uz otro termiņu uzņemtos Maizītis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti