Saeimas Sociālo lietu komisija virzīs alternatīvu demogrāfijas priekšlikumu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien sāka skatīt tā saucamo demogrāfijas paketi. Komisijā izskanēja kritika par Labklājības ministrijas sagatavotajām izmaiņām pabalstu sistēmā demogrāfijas veicināšanai, kas tapa pēc koalīcijas vienošanās. Komisijā izstrādāti alternatīvi grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā un likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu". Lai demogrāfijas paketi paspētu pieņemt līdz ar budžetu, trešdien komisijas deputātiem būs jāizšķiras, vai uz pirmo lasījumu virzīt valdības iesniegtos vai jaunos projektus.

Sēdē bija aicināti piedalīties Labklājības ministrijas (LM), Veselības, Finanšu, Iekšlietu, Ekonomikas ministrijas, profesionālo organizāciju un Juridiskā biroja pārstāvji.

Vienošanās paredz minimālā bērnu kopšanas pabalsta paaugstināšanu līdz 120 latiem no 1.janvāra un ar sociālās apdrošināšanas iemaksām saistīto pabalstu izmaksu termiņa pagarināšanu līdz bērna pusotra gada vecumam, samazinot atbalsta apmēru, bet vienlaicīgi paredzot iespēju saņemt bērna kopšanas pabalstu.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) gan skeptiski izsakās par procesa gaitu.

„Alternatīvais likumprojekts atšķiras no Ministru kabineta (MK) iesniegtā. Piemēram, likumā par maternitāti un slimības apdrošināšanu MK priekšlikumā ir, ka vecāku pabalsts tiek piešķirts līdz pusotram gadam, nevaicājot, vai māmiņa vēlas līdz gadam vai pusotram -, alternatīvajā likumprojektā ir skaidri norādīts, ka ir iespēja izvēlēties. Manuprāt, ir nekorekta rīcība ar šiem likumprojektiem. Ja zinām, ka šīm normām ir jābūt iestrādātām likumos, pirms tiek pieņemts nākošā gada un trīs gadu budžets – un pirmais lasījums jau ir bijis un otrais, galīgais noteikts 6. novembrī – un tagad nekas cits mums neatliek, kā pilnīgā ugunsdzēsēju režīmā līdz 31. oktobrim šos likumprojektus dabūt gatavus un nobalsot galīgajā lasījumā," neapmierinātību pauž Barča.

Savukārt Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens no „Vienotības" izvēles iespēju atbalsta un sola, ka jaunais likumprojekts būs labāks, visi priekšlikumi tiks rūpīgi izanalizēti un maksimāli virzīti uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti