Īpašās pārraides

Bīskapu apsveikumi pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētkos

Īpašās pārraides

80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām. Piemiņas pasākums. Tiešraide

Saeimas svinīgā sēde par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai

Saeimas priekšsēdētāja: Mūsu patiesais spēks dzimst sasaistē ar citiem cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mūsu patiesais spēks dzimst sasaistē ar citiem cilvēkiem, otrdien Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31.gadadienai sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Savā uzrunā viņa uzsvēra, ka brīvība ir kā uguns, kurai nekad nedrīkst ļaut apdzist, un par to visu laiku ir negurstoši jārūpējas. Viņa arī atgādināja, ka tautas spēks izpaužas, kad cilvēki sajūt savu piederību kaut kam lielākam, kad visi iestājas par vienu un to pašu mērķi. Mūsu īpašā bagātība ir mūsu cilvēciskā un valstiskā identitāte, kā arī latviešu valoda.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

 “Tāpat kā brīvības uguns vienmēr jāuztur dzīva, visu laiku ir jārūpējas arī par savas valodas sargāšanu, uzturēšanu un attīstību,” sacīja Mūrniece.

Viņa pateicās Augstākās padomes deputātiem par drosmi un 1990.gada 4.maija balsojumu, kas “mainīja realitāti un darīja mūs brīvus, noteica mūsu tautas un valsts turpmāko gaitu - atgriešanos Eiropā, Rietumu kultūras un ģeopolitiskajā telpā, demokrātijā. Realitātē, kuru veido brīvi cilvēki brīvā valstī”.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka mūsdienu Eiropā un arī Latvijā cilvēkiem ir dotas ļoti daudzas brīvības, taču brīvība kā viena no demokrātijas pamatvērtībām nevar pastāvēt bez kopējas atbildības. Realitāte, kurā dzīvojam, nenoliedzami ir mainījusies. Tomēr ne mūsu personīgā, ne suverēnā brīvība nav zudusi. Skarti ir tikai ierastie dzīvesveida modeļi.

Pandēmijas laiks liecina, ka cilvēki cenšas darīt labāko, kas ir viņu spēkos, lai cīnītos ar vīrusa izplatību. Mūrniece pateicās ikvienam Latvijas iedzīvotājam par izturību un atbildību.

Viņa akcentēja, ka pašlaik svarīgākais ir mazināt vīrusa izplatību, nosargāt sabiedrības veselību un cilvēku dzīvību.

Arī parlamenta un valdības pieņemtie lēmumi, tostarp par ierobežojumiem, ir nepieciešami, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs pandēmijas apstākļos saņemtu adekvātu veselības aprūpi.

“Praktisko smagumu it visur pasaulē uz saviem pleciem iznes mediķi. Latvijas mediķi visu šo laiku demonstrējuši apbrīnojamu profesionalitāti, pašaizliedzību un gudrību. Vissirsnīgākais paldies jums par visu, ko darāt nu jau vairāk nekā gada garumā! Paldies par prasmi, uzupurēšanos, pacietību un izturību. Mēs jūs apbrīnojam!” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka šobrīd masveida vakcināciju diemžēl kavē ļaunprātīgi izdomājumi un meli par vakcīnu sastāvu un iedarbību.

Pievēršoties starptautiskajiem notikumiem, uzbrukumiem demokrātijai un dezinformācijas kampaņām pasaulē, Mūrniece uzsvēra atbalstu Ukrainai, kura piedzīvo spēcīgus militārus draudus no Krievijas, norādot, ka Eiropas Savienības un NATO dalībvalstu paustais stingrais brīdinājums pagaidām ir ļāvis kaut nedaudz mazināt spriedzi. Šādā laikā svarīgi, ka Baltijas valstu – Latvijas, Igaunijas un Lietuvas – sadarbība militārajā jomā ir aktīvāka nekā jebkad agrāk. Tas ļauj mums justies vienotiem, teica Saeimas priekšsēdētāja, apliecinot, ka mūsu drošībai un aizsardzībai nozīmīgs ir arī nemainīgais ASV atbalsts.

Saeimas priekšsēdētāja, uzsvēra, ka ģimene ir un paliek mūsu lielākā bagātība grūtajā laikā. “Diemžēl pandēmijas gads ģimenēm bija sarežģīts. Attālinātā darba režīms un tiešsaistes mācības pārbaudīja gan bērnu, gan pieaugušo izturību,” teica Mūrniece, pateicoties pedagogiem par varonību un prasmi īsā laikā pārorientēties uz digitālo vidi.

Saeimas priekšsēdētāja arī akcentēja, ka klimata pārmaiņas un dabas vides degradācija ir eksistenciāls drauds visai planētai. Tas ir aktuāli arī Latvijā, jo viena no mūsu tautas iezīmēm ir arī dziļa mīlestība pret dabu un cieša saikne ar to. 

“Kopš 4.maija deklarācijas pieņemšanas pagājis 31 gads.

Mūsu patiesais spēks dzimst sasaistē ar citiem cilvēkiem, ar latviešu valodu, ar kopējo mērķi, ar ideālu, ar mūsu kopīgo sapni.

Tieši tas dara mūs stiprākus, tas palīdz mainīt realitāti. Veidot to labāku gan sev, gan cilvēkiem līdzās. Lai cik sarežģīts palaikam bijis piedzīvotais, sasniegtais dod jaunus spārnus un ticību Latvijas valsts nākotnei,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, sveicot Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti