Īpašās pārraides

Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde pie Brīvības piem

Īpašās pārraides

Nacionālo bruņoto spēku parāde. Tiešraide no 11. novembra krastmalas

Saeimas svinīgā sēde

Saeimas priekšsēdētāja: Latvijai nākotnē jābūt labklājības un vērtību valstij

"Nākotnē Latvijai ir jābūt labklājības un vērtību valstij. Valstij, kura daudz vairāk rūpējas par cilvēku," to sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), parlamentā uzrunājot Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītās svinīgās sēdes dalībniekus. 

Pēc viņas sacītā, Saeimai Latvijā ir dots visaugstākais mandāts, un šī uzticībā ir jāattaisno katru dienu. Saeimai ir jāpieņem tādas tiesību normas, kas nāk par labu visiem Latvijas Valsts iedzīvotājiem.

Pēc gada Latvijas simtgadi godinās jau nākamā – 13.Saeima, un pašreizējais parlamenta sasaukums strādās tā, lai Saeima izpelnās lielāku sabiedrības uzticību, sacīja Mūrniece, vienlaikus aicinot politiķus ar lielāku atbildību attiekties pret solījumiem priekšsvēlēšanu laikā.

Mūrniece atzīmēja, ka Latvijā beidzot panākta vienošanās par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā, un mudināja diskusijās par skolu reformu izvēlēties svarīgāko – izglītības kvalitāti.

Mūrniece akcentēja, ka Latvijas sabiedrība kļūst gudrāka un prot pamanīt nedraugu un Kremļa propagandas izmestos āķus. Lai Latviju sargātu no informatīvā kara indes, ir jākoncentrējas uz pamatvērtībām un jāatbrīvojas no padomiskās domāšanas.

"Ikvienam ir iespēja rīkoties pašam savā un arī valsts labā. Argumentēta kritika, atklājot nolaidību vai trūkumus, ir vietā," sacīja Mūrniece. Taču konstruktīva kritika nenozīmē žēlošanos, sēžot virtuvē un sūkstoties par valsti. “Mēs visi varam būt Latvijas valsts bruņinieki.”

Drošība mūsu reģionā nav pašsaprotama, un dalība NATO ir tās labākais garants, teica Saeimas priekšsēdētāja, izsakot pateicību NATO sabiedrotajiem par solidaritāti un Kanādai par spēku vadību Latvijā.

Pēc viņas teiktā, gads pirms valsts simtgades ir īstais brīdis, kad runāt par svarīgākajiem darbiem. Svarīgākie no tiem ir nodrošināt iespēju bērniem augt ģimenē un motivēt aizbraukušos tautiešus atgriezties dzimtenē.

Bērnunami ir pagātnes palieka, kam mūsdienās nav attaisnojuma, teica Mūrniece, aicinot darīt visu, lai ikviens bērns varētu dzīvot ģimenē vai ģimeniskā vidē.

Tāpat svarīgi iedarbināt tādu spēku, lai Latvijā atgrieztos arvien vairāk cilvēku. Lai to panāktu, uzņēmējiem jārada tādi apstākļi, lai viņi varētu veidot vairāk darbavietu, jāizskauž „aplokšņu algas”, kā arī jānovērš negatīva attieksme saziņā ar valsts iestādēm.

"Cilvēki vēlas iejūtīgu, cieņpilnu un savstarpēji izpalīdzīgu sabiedrību," sacīja Mūrniece, norādot, ka Latvijai nākotnē jābūt labklājības un vērtību valstij – valstij, kas daudz vairāk rūpējas par cilvēkiem.

Saeimas priekšsēdētāja runas noslēgumā pateicās ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš palīdzējis valstij 99.dzimšanas dienu sagaidīt skaistākai, bagātākai, drošākai, cilvēciski labākai un iedvesmojošākai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti