Dienas ziņas

Apsver «Rīgas kartes» likvidāciju

Dienas ziņas

Imigrantu izmitināšanas iespējas izsmeltas

Vērtē Vakcinēšanās biroja izveidošanu

Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā vērtē Vakcinācijas biroja izveidi

Saeimā turpina izvērtēt valsts reakciju uz Covid-19 pandēmiju. Viena no lietām, kas sākotnēji kavēja Vakcinācijas projekta biroja darbu, esot bijusi "cilvēku neorientēšanās sistēmā", tā otrdien, 10. augustā, Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā sacīja bijusī Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisija, kura izveidota, "lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā un nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai", otrdien vētīja Vakcinācijas projekta biroja izveidi un darbību. Bijušo Veselības ministrijas valsts sekretāri Mūrmani-Umbraško komisija uzklausīja trešo reizi.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas pārstāvis Valērijs Agešins ("Saskaņa") vaicāja Mūrmanei-Umbraško, vai viņa neuzskata, ka bez biroja izveides varēja iztikt.

Savukārt bijusī Veselības ministrijas valsts sekretāre skaidroja, ka vislielākā biroja problēma sākotnēji bija bremzēšanās cilvēku neorientēšanās sistēmā dēļ. Tāpat "publiski aizgāja" nepareiza izpratne, kas arī izraisīja rīvēšanos, ka birojs ir kaut kas pilnīgi atsevišķs, lai gan tā tas nebija – tas bija Veselības ministrijas struktūrvienība, kas bija pakļauta veselības ministram.

Biroja "ieskriešanās laiks" sanācis nedaudz ilgāks, nekā ministrija bija gaidījusi, taču vēlāk birojs iestrādājies, viņa atzina.

Runājot par biroja darbinieku izvēles procesu, Mūrmane-Umbraško skaidroja, ka daudzi cilvēki tika uzrunāti, jo biroja izveidei tika dots ļoti maz laika.

Mūrmane-Umbraško norādīja: "Biroja izveide bija ministra personīga iniciatīva. Viņš ar to nāca, uzsākot darbu, iepriekš ministrija šāda biroja izveidi neplānoja."

KONTEKSTS:

Veselības ministrija janvārī izveidoja Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kas sastāvēja no pieciem profesionāļiem ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā. Biroja vadīšanai tika izvēlēta bijusī dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Darbam Vakcinācijas birojā pieteikumus bija iesūtījuši vairāk nekā 400 cilvēku.

Vēlāk Vakcinācijas birojs tika reorganizēts sabiedrības un nozares nepieņemošās attieksmes dēļ, un to pievienoja Nacionālajam veselības dienestam (NVD), nosakot valsts pārvaldes līmeņa algas. Kopš biroja darbības sākuma tā sastāvs ir mainījies un vairāki sākotnējie darbinieki amatu tajā ir pametuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti