Saeimas Nacionālās drošības komisiju vadīs Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta “Vienotības” deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

ĪSUMĀ:

  • Līdz šim komisiju vadīja no politikas aizgājusī Solvita Āboltiņa.
  • «Saskaņas» pārstāvim komisijā liegtas balsstiesības.
  • Komisija būs jāpamet  Ringoldam Balodim, jo viņa iepriekš pārstāvētā frakcija beigusi pastāvēt.

Par Lībiņas-Egneres kandidatūru balsoja viņa pati, Zaļo un zemnieku savienības deputāts Kārlis Seržants un Nacionālās apvienības deputāte Ināra Mūrniece. Otrs kandidāts uz amatu bija Latvijas Reģionu apvienības deputāts Jānis Ruks.

„Saskaņa” balsojumā nepiedalījās, jo partijas pārstāvim komisijā Jānim Tutinam nav izsniegta pielaide valsts noslēpumam.

Paredzamas arī citas izmaiņas komisijas sastāvā. Tā būs jāpamet deputātam Ringoldam Balodim, jo Baloža iepriekš pārstāvētā frakcija „No sirds Latvijai” pēc viņa aiziešanas ir beigusi pastāvēt. Inese Lībiņa-Egnere norāda, ka Baloža atcelšanai no komisijas sastāva ir vajadzīgs Saeimas lēmums. To var ierosināt pats Balodis vai arī desmit deputāti.

Inese Lībiņa-Egnere
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

“Tas ir noteikts skaidri, ka šajā komisijā var strādāt tikai un vienīgi frakciju virzītie pārstāvji. Šodien prezidijs pulksten 11.30 sanāca uz sēdi, kurā konstatēja, ka ir saņemts Ringolda Baloža iesniegums, ka viņš nav frakcijā. Līdz ar to frakcijā nav nepieciešamā minuma – pieci deputāti, un frakcija beidz pastāvēt, kā konstatēja prezidijs. Es domāju, ka [par Balodi komisijā] tas ir jautājums, kas rīt tiks risināts Saeimas sēdē, protams, ja Baloža kungs pats iesniegs iesniegumu. Ja nē, tad kolēģi to izdarīs, jo likums ir jāpilda,” norādīja Lībiņa-Egnere.

KONTEKSTS:

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amats kļuva vakants pēc tam, kad politiku nolēma pamest ilggadējā "Vienotības" līdere un šīs komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa.  “Vienotības” deputāte Inese Lībiņa-Egnere jau iepriekš pauda gatavību kļūt par komisijas priekšsēdētāju.

Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses. Komisija veic parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Drošības policiju.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas un Valsts aizsardzības koncepcijas apstiprināšana, kā arī valsts drošības iestāžu personāla komplektēšanas principu izvērtēšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti