Saeimas Mediju apakškomisijas vadītāja: Žurnālistiem jāsaņem sociālās garantijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valstij vajadzētu palīdzēt izbeigt situāciju, kurā tiek izmantotas dažādas shēmas, lai nemaksātu žurnālistiem sociālās garantijas, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda ("Attīstībai/Par!").

Intervija ar Vitu Andu Tēraudu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jautājumu aktualizēja Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) un TV3 Ziņu dienestu apvienošana, kur atlaišanas pabalsti darbiniekiem tiek izmaksāti no minimālās algas, jo pārējā nauda tikusi maksāta ar citu shēmu.

"Galvenā uzmanība ir pievēršama sociālās aizsardzības trūkumam žurnālistiem, kuri strādājuši dažādos nodokļu režīmos, kas nenodrošina pilnu sociālo aizsardzību," stāstīja Tērauda.

Viņa norādīja, ka rīkoties vajadzētu gan pašiem žurnālistiem attiecībās ar darba devējiem, gan, iespējams, valstij vajadzētu palīdzēt izņemt no aprites, piemēram, mikrouzņēmuma nodokļa shēmas, kas tiek izmantotas, lai apietu sociālo garantiju maksāšanu.

"Šie cilvēki ir pilnīgi neaizsargāti," uzsvēra Tērauda. 

Vienlaikus Mediju apakškomisijas vadītāja LNT un TV3 apvienošanu nosauca par rezultātu tam, ka mediju vide pasaulē mainās. Viņa atgādināja, ka privāto mediju mērķis ir nopelnīt. Tādēļ jo īpaši svarīgs ir atbalsts kvalitatīvai žurnālistikai no Mediju atbalsta fonda, kā arī adekvāts finansējums sabiedriskajiem medijiem.

KONTEKSTS:

Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.

Līdz ar LNT un TV3 ziņu dienestu apvienošanu koncerna „All Media Baltics” vadība izvērtēs jautājumu par žurnālistu sociālo aizsardzību, taču nesola pilnas sociālās garantijas visiem strādājošajiem, intervijā Latvijas Radio sacīja mediju grupas vadītājs Kristians Antings.

Kad 2012. gadā TV3 īpašnieks – starptautiskais mediju koncerns MTG iegādājās telekompāniju LNT, Konkurences padome (KP) darījumu apstiprināja ar nosacījumiem. Piemēram, vēl piecus gadus abām programmām – TV3 un LNT – jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas un līdzšinējais ziņu raidījumu daudzums.

2017. gada martā MTG paziņoja, ka pārdos savu raidorganizāciju biznesu Baltijas valstīs "Providence Equity Partners" Lietuvas uzņēmumam UAB "BITE Lietuva". Bijušo MTG biznesu nodēvēja par "All Media Latvia." KP darījumam atļāva notikt tā paša gada oktobrī, gan ar vairākiem noteikumiem, tostarp, ka apvienotais uzņēmums arī turpmāk nedrīkstēs sasaistīt televīzijas programmu grupu "TV3", "3+", "TV6" ar televīzijas programmu grupu LNT un "Kanāls 2" pārdošanai citiem tirgus dalībniekiem to tālākai izplatīšanai skatītājiem.

KP informēja Latvijas Radio, ka noteikums par abu kanālu ziņu dienestu neapvienošanu bija spēkā līdz 2017. gada 31. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti