Saeimas Mandātu komisiju vadīs Jānis Vucāns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti trešdien, 23. novembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Jāni Vucānu (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), informēja parlamentā.

Iepriekš Vucāns bija ievēlēts 10., 11., 12. un 13. Saeimā. Iepriekšējā sasaukumā darbojies Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Mandātu komisijā. 

Par komisijas priekšsēdētāja biedru tika ievēlēts Atis Deksnis ("Apvienotais saraksts" (AS)), savukārt par sekretāru – Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība (NA)). 

Komisijā strādās arī deputāti Irma Kalniņa ("Jaunā Vienotība" (JV)), Jefimijs Klementjevs ("Stabilitātei!"), Agnese Krasta (JV), Gunārs Kūtris (ZZS), Nataļja Marčenko-Jodko ("Stabilitātei!"), Antoņina Ņenaševa ("Progresīvie" (P)), Nauris Puntulis (NA), Leila Rasima (P), Ričards Šlesers ("Latvija pirmajā vietā" (LPV)), Edgars Tavars (AS) un Edmunds Zivtiņš (LPV).

Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā strādā divi deputāti no katras frakcijas. Komisija sagatavo Saeimas ziņojumus par deputātu pilnvaru apstiprināšanu vai izbeigšanu, kā arī lēmuma projektus sakarā ar Ģenerālprokuratūras iesniegumu par kriminālvajāšanas ierosināšanu pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanu, aizturēšanu, kratīšanas izdarīšanu vai citādu personas brīvības ierobežošanu. Komisija arī sniedz ziņojumu Saeimas sēdē par administratīvi sodītajiem deputātiem. 

Tāpat komisijas uzdevums ir pārraudzīt Saeimas deputātu ētikas kodeksa ievērošanu un izskatīt kodeksa pārkāpumu lietas, kā arī sagatavot ikmēneša pārskatu Saeimai par iesniegumiem, kas saņemti Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā. 

Mandātu komisijas pienākumos ietilpst arī kolektīvo iesniegumu sākotnējā izvērtēšana, Saeimas lēmuma projektu sagatavošana par iesniegumu turpmāko virzību un uzdevumu, kas dots ar Saeimas lēmumu, kontrole.   

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas, un deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti