Panorāma

Radio darbinieki rīkos ārkārtas sapulci

Panorāma

Kā klājas Dāvim?

Deputātam Kaimiņam - rakstisks brīdinājums

Saeimas Mandātu komisija izsaka rakstisku brīdinājumu Kaimiņam

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pirmdien, 22.decembrī, nolēma izteikt rakstisku brīdinājumu 12.Saeimas deputātam Arturam Kaimiņam (Latvijas Reģionu apvienība) par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu, informēja Saeima. 

 

Šādu lēmumu atbildīgā komisija pieņēma pēc deputāta  Kaimiņa uzklausīšanas saistībā ar Jāņa Priekuļa iesniegumu, kurā Mandātu komisija lūgta izvērtēt  Kaimiņa rīcības (kafejnīcā Vecrīgā) atbilstību Saeimas deputātu ētikas kodeksam, informēja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs. 

Deputātam Kaimiņam komisija brīdinājumu izteikusi, pamatojoties uz deputātu ētikas kodeksu.

Sēdes sākumā gan nosēdies Mandātu un ētikas komisijas galda galā, bijušais aktieris, nu deputāts Artuss Kaimiņš runā īsu monologu. "Jā, dzēru, esmu par to jau atvainojies, sodiet mani," sacīja Kaimiņš. "Jums mani ir jāsoda pēc visas likuma bardzības," teica Kaimiņš.

Taču deputāti vispirms grib noskaidrot lietas apstākļus: kāpēc policijā parakstījies kā Saeimas deputāts? Vai tiešām uz kaut ko īpaši cerējis? Kāpēc internetā publiskotajos attēlos bijis roku dzelžos, vai tiešām tik agresīvs? Tādi bija viņu jautājumi.

"Ja jūs man prasāt, kāpēc man bija roku dzelži, es nezinu, es tos neuzliku. Es jums nevar arī atbildēt, kāpēc joprojām nav Ziemassvētku sajūtas," atbildēja Kaimiņš.

Kad jautājumi un Kaimiņš sāk atkārtoties, deputāti nolemj, ka laiks izvēlēties sodu. Domas atšķiras, taču beigās lielākā daļa nobalso par rakstisku brīdinājumu. Sēdes beigās gan emocijas atkal uzbango. "Mēs neesam tiesā, bet mēs neesam arī teātrī," uzsver Saeimas deputāte Janīna Kursīte (NA).

Tikmēr Kaimiņš pēc sēdes pauž, ka nožēlo padarīto. "Tas nav kalibrēts alkometrs. Man bija 1,4 promiles, bet es nepārkāpu likumu, kamēr mans kolēģis pārkāpa. Vai man ir mācība, Aija [žurnāliste Aija Kinca]? Jā, es ar to nelepojos. Esmu saņēmis sodu un jau pēc mēneša, kopš esmu deputāts," norādīja Kaimiņš.

Atbildīgās komisijas vadītājs pats gan būtu vēlējies, lai Kaimiņam liegtu apmeklēt vienu plenārsēdi. "Ne jau asini grib, bet lai saprot, ko var, ko nevar darīt," uzsver komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs ("Saskaņa").

Ar mandātu un ētikas komisiju deputāts Kaimiņš varētu tikties vēl divas reizes, jo saņemti vēl divi iesniegumi par viņu. Viens no tiem – par sēžu un notiekošā filmēšanu ar mazo video kameru.

Iepriekš komisija ierosināja lietu par Kaimiņa deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu saistībā ar viņa rīcību Vecrīgā, kas beidzās ar policijas iesaistīšanos.

Aģentūra BNS ziņoja, ka Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcija par Kaimiņa rīcību paudusi nosodījumu. Kaimiņš žurnālistiem norādīja, ka nožēlo izdarīto un savu rīcību skaidro ar emocionalitāti. Viņš norādīja, ka sākotnēji maldīgi uzskatījis, ka konfliktu ar viņu sācis "Latvijas 1.rokkafejnīcas" apsargs, taču vēlāk noskaidrots, ka konflikta aizsācējs bija trešā puse. "Tā bija deputāta necienīga rīcība no manas puses," paziņoja Kaimiņš.

Lai arī sākotnēji Kaimiņš izvairījās atbildēt uz vairākkārtējiem žurnālistu jautājumiem par to, vai viņš bijis alkohola reibumā, vēlāk viņš atzina, ka alkoholu lietojis. Kaimiņš arī solījās, ka darīs visu, lai šādi gadījumi turpmāk neatkārtotos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt