Aktuāli

Saeimas deputāte Ilze Viņķele par grozījumiem mikrouzņēmumu nodoklī

Aktuāli

"Cilvēks ziņu virsrakstos": uzņēmējs Edijs Ošs

Ilmārs Latkovskis par Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojumu

Saeimas komisijas vadītājs piesardzīgs par ideju nepilsoņu bērniem pilsonību piešķirt automātiski

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība) visai piesardzīgi vērtē Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotās sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojumā ietverto priekšlikumu jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem Latvijas pilsonību pieškirt automātiski.

Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojums trešdien, 21.decembrī, būs Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas darba kārtībā. 

Latkovskis telefonintervijā Latvijas Radio norādīja, ka prezidenta izveidotās sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojums ir nopietns un tas Saeimas deputātiem nopietni jāskatās. "Tur ir vairākas lietas, kas ir nopietni pārrunājamas," norādīja Latkovskis.

Viņaprāt, Saeimas atbildīgā komisija varētu "solidarizēties" ar ekspertu grupu jautājumā par integrācijas politiku Latvijā. Pašreizējais integrācijas politikas modelis būtu jāpārveido, intergrācijas  politiku padarot "mērķtiecīgāku".

Vaicāts par ideju jaundzimušajiem nepilsoņiem pilsonību piešķirt automātiski, Latkovskis norādīja, ka šis jautājums ir pārrunājams, taču vispirms būtu jāsaņem pamatojums, kāpēc šajā ziņā kaut kas  būtu jāmaina. "Mainīt neko nevajag," uzskata Latkovskis, norādot - ja eksperti domā citādāk, tad jādzird viņu pamatojums.

Tāpat, pēc Latkovska sacītā, plašāk ir pārrunājams jautājums par pedagogu sagatavošanu darbam ar mazākumtautībām. "[Šajā ziņā] vajag labāk sagatavotus pedagogus," noteica Latkovskis.

Jau ziņots, ka Valsts prezidenta izveidotās ekspertu darba grupas komanda kā vienu no ieteikumiem sabiedrības saliedēšanai paudusi automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem. Eksperti atsaucas uz vairākiem pētījumiem, kas parāda, ka nepilsoņu vidū ir gana daudz Latvijas patriotu. 

Pēc Valsts prezidenta iniciatīvas izveidotā sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupa ieteikusi turpmāk vecāku viedokli vairs nejautāt. Pilsonību piešķirtu automātiski, bet, ja vecāki to nevēlas, varētu atteikties. 

Arī  Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks iepriekš norādīja, ka Latvijai ir jārisina bērnu nepilsoņu problēma.

Muižnieks iepriekš norādīja, ka pēdējos divos gados ap 100 bērnu nepilsoņu piepulcējušies jau tā lielajam nepilsoņu pulkam. Taču bērnam ir tiesības uz pilsonību no dzimšanas brīža, un valsts atbildība ir to nodrošināt, ka vecāki nerīkojas pretrunā ar bērna interesēm, norādīja Muižnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti