Saeimas komisijas vadītājs: Atšķirība starp Latvijas un Krievijas paveikto uz robežas ir milzīga

Atšķirība starp Latvijas un Krievijas paveikto uz robežas ir milzīga. To pēc austrumu robežas apsekošanas secina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis ("Vienotība").

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti divu dienu – pirmdien,  12.jūnijā, un otrdien, 13.jūnijā, – izbraukuma sēdē apmeklē Latvijas austrumu robežu, kur plānots iepazīties ar aktuālo situāciju, tostarp robežas izbūvi, robežapsardzību un tehnisko nodrošinājumu.

Pirmdien deputāti apmeklēja Latvijas, Igaunijas un Krievijas robežas saskares vietu, kur klātienē iepazinās ar to, kā norit valsts robežas joslas iekārtošana, tostarp jaunā žoga izbūve, un cik pietiekams ir robežuzraudzības tehnisko līdzekļu nodrošinājums.

Saeimas komisijas vadītājs: Atšķirība starp Latvijas un Krievijas paveikto uz robežas ir milzīgaKarina Važnaja

Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Latkovskis teica, ka komisijas deputāti esot bijuši konkrētā robežas vietā, kas vēl pirms dažiem gadiem bija viena no sliktāk iekārtotajām robežjoslas vietām Latvijā.

Atšķirība starp redzēto pirms pāris gadiem un tagad esot milzīga – ja agrāk robežjosla šajā vietā bija vienkārši iztīrīta, tad tagad tur jau sākta žoga izbūve. "Atšķirība ar Krievijas pusi ir milzīga," piebilda Latkovskis.

Pēc viņa teiktā: Krievijas pusē robežjosla pašlaik izskatās tieši tāpat kā pirms diviem gadiem. Krievija pirms pieciem gadiem veica savas robežjoslas tīrīšanu, izcērtot kokus. Tie joprojām nav savākti, starp tiem aug krūmi, un tā ir ideāla vieta, kur slēpties robežpārkāpējiem un kontrabandistiem.

"No vienas puses robeža tiek sakārtota, bet no otras puses tā ir palikusi tādā pašā līmenī," teica Saeimas komisijas vadītājs.

Savukārt otrdien komisija apmeklēs Valsts robežsardzes koledžu Rēzeknē, kur plānots iepazīties ar Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) maģistra programmas īstenošanu vadošajām robežapsardzības amatpersonām, kā arī pasākumiem kinologu apmācības sistēmas pilnveidē.

Komisijai Rēzeknē paredzēts arī Zemessardzes 3.brigādes un 32.kājnieku bataljona apmeklējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti