Saeimas komisijas skatīs priekšlikumu VDK dokumentus nepubliskot vēl 30 gadu

Saeima pieņēmusi lēmumu virzīt tālāk un nodot izskatīšanai komisijās likuma grozījumus, kas paredz atlikt tā dēvēto „čekas maisu" atvēršanu vēl par 30 gadiem.

Deputātu vidū par likuma grozījumiem gan nav vienprātības, jo daļa deputātu uzskata,  ka līdz ar likumā noteikto termiņu būtu jāatceļ arī ierobežojumi, kuri piemēroti personām, kas sadarbojušās ar Valsts drošības komiteju (VDK). Par balsoja 49 deputāti, savukārt pret bija 36 - deputāti no "Saskaņas centra", daļa Nacionālās apvienības deputātu, kā arī viens deputāts no ZZS.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Valdis Zatlers (Reformu partija) aicināja atbalstīt termiņa pārcelšanu, norādot, ka čekas maisu atvēršana šobrīd sabiedrību var sašķelt.

„Vai mēs šodien esam gatavi sākt izskaidrošanos 20 gadus pēc neatkarības atjaunošanas? Un vai šī izskaidrošanās nesīs sabiedrībai saliedētību vai tomēr šķelšanos, īpaši latviešu sabiedrībā?" vaicā Zatlers.

Valdis Zatlers

  Turpretī pret likuma grozījumiem iestājies Saskaņas centra deputāts Ņikita Ņikoforovs, norādot, ka likumdevējs, pieņemot likuma 17.pantu, vēlējās noteikt termiņu, pēc kura personai nevar noteikt likumā noteiktos ierobežojumus kā personai, kas sadarbojusies ar VDK.

  Ņikita Ņikoforovs

   Pašlaik likums "Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu" nosaka personu sadarbības ar VDK noilguma termiņu, kas beidzas nākamā gada 19.maijā.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti