Saeimas komisijas plāno izveidot nākamnedēļ

Saeimas deputāti pilnvērtīgu darbu komisijās varēs sākt pēc lēmumiem par to izveidi. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts") atzina, ka komisijas varēja sākt veidot jau ātrāk, taču deputātiem un frakcijām bijis vajadzīgs laiks.

Saeimas komisijas plāno izveidot nākamnedēļ
00:00 / 03:00
Lejuplādēt

14. Saeima uz pirmo sēdi sanāca 1. novembrī, kad deputāti deva zvērestu jeb svinīgo solījumu, kā arī ievēlēja Saeimas prezidiju. Pēc tam parlamentārieši pulcējušies arī uz sēdi par godu Saeimas simtgadei, taču plašāka darbība līdz šim izpalikusi.

Saeimas Prezidija un Frakciju padome beidzot virzīs uz Saeimas sēdi lēmuma projektu "Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas principiem".

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns skaidroja, kāpēc līdz tam bija jāgaida divas nedēļas: "Protams, varēja ātrāk, bet es respektēju arī opozīcijas vēlmes. Man arī individuālā kārtā ir jautājuši par laiku, kad plānots veidot šīs komisijas, jo jaunajiem deputātiem vajag iepazīties un saprast struktūru, kura komisija par kuriem jautājumiem ir atbildīga. Tāpat vajadzīgs saprast frakcijās, kā izkārtot savus cilvēkus komisijās, tas nav vienkāršs uzdevums. Tad arī frakciju iekšienē demokrātiskā procesā jānonāk līdz tam Zālamana lēmumam, jo tas galu galā ir četru gadu posms, kurā deputātam šie pienākumi ir jāpilda."

Paredzēts, ka Saeimas frakcijām nākamās nedēļas sākumā būs jāiesniedz deputātu saraksti ar deleģējumu darbam konkrētās Saeimas komisijās. Šos sarakstus Saeimas sēdē varēs apstiprināt nākamceturtdien.

Sekojoši tam Saeimas sekretārs Armands Krauze (Zaļo un zemnieku savienība) sasauks visu Saeimas komisiju pirmās sēdes. "Nākamās nedēļas ceturtdienā komisijas varētu apstiprināt Saeimā. Tad ķeras klāt sekretārs un sāk sasaukt komisiju sēdes. Mans plāns ir nekavēties, un es vēlētos jau nākamceturtdien un nākampiektdien sasaukt komisiju sēdes, kuras līdz komisiju priekšsēdētāja ievēlēšanai vadīšu es," pastāstīja Krauze.

Viņš piekrita, ka šo procesu varēja organizēt ātrāk: "Tīri politisku apsvērumu dēļ, valdības izveides procesā kavējoties ar atbildības jomu sadali un arī frakcijās debatējot par komisiju izveidi, tas viss ir aizkavējies."

Līdzīgi Saeimas darba organizācija iekavējās arī pirms četriem gadiem. 13. Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās toreiz lēma tikai 20. novembrī – trešajā nedēļā pēc Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanas. Tātad šoreiz tas notiks vēl mazliet vēlāk.

Turklāt pēc valdības apstiprināšanas paredzams, ka vairāki deputāti kļūs par ministriem, kuru vietā apstiprinās citus deputātus. Tāpēc vēl vairākkārt mainīsies arī komisiju sastāvs.

Līdztekus Saeimas priekšsēdētājs iesniegs lēmuma projektu, ka parlamentārā līmenī nenotiks nekāda sadarbība ar Krieviju vai Baltkrieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti