Saeimas komisija vērtēs Kaimiņa provokatīvo uzvedību «Spēlmaņu nakts» pasākumā

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 21.janvārī paredzētajā sēdē vērtēs deputāta Artura Kaimiņa (Latvijas Reģionu apvienība) iespējamos ētikas pārkāpumus, liecina komisijas darba kārtība.

Komisija iepriekš lēma par lietas ierosināšanu par Kaimiņa uzvedību "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijā, kas risinājās Dailes teātrī pērn 23.novembrī.

Iesniegumu par deputāta Kaimiņa uzvedību komisijā iesniedza žurnālists, preses fotogrāfs Kaspars Ūdris. Viņš norāda, ka Kaimiņš minētajā pasākumā uzvedies izaicinoši un provokatīvi.

Iesniegumā fotogrāfs norāda: "Kaimiņš vairākkārt mani pazemoja, fiziski aizskāra, ņirgājās, agresīvi grūžot savu plaukstu ar izstieptu vidējo pirkstu pie manas sejas, kā arī draudēja, sakot - uzmanies naktī vazāties pa tumšām ielām".

Līdz ar to iesniegumā tiek lūgts izvērtēt vai Kaimiņš nav pārkāpis Saeimas deputāta pilnvaras vai ētikas normas. Tāpat Ūdris raksta, ka Kaimiņš ir aizvainojis, publiski kauninājis un ņirgājies par ķermeņa aprisēm, apģērbu, stilu un tamlīdzīgi arī par citiem žurnālistiem.

Uz komisijas sēdi ir uzaicināts pats Kaimiņš, kā arī iesniegumu rakstījušais fotogrāfs Ūdris.

Jau ziņots, ka ētikas komisija jau iepriekš vērtējusi Kaimiņa uzvedību. Deputāts, būdams alkohola ietekmē, skandalējās vienā no Vecrīgas klubiem. Saeimas ētikas komisija viņam piemēroja rakstveida brīdinājumu.

1 komentārs
zemgalis
Aicinu attiecīgai Saeimas komisijai izvērtēt, kādu sodu piemērot par Saeimas deputāta pirdienu sabiedriskā vietā. Un žurnālistiem ir jāstrādā cītīgāk, lai Saeimas deputāta pirdiens vai purkšķis nepaliek nesodīts.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti