Dienas ziņas

Havaju salās turpinās pasaulē lielākā vulkāna izvirdums

Dienas ziņas

Rīgā pasniedz Francijas prestižāko apbalvojumu žurnālistikā

Neatbalsta jaunas ministrijas un ministra biedra amata izvei

Saeimas komisija vēlreiz noraida jauna ministra un ministru biedru posteņu izveidi

Saeimas Juridiskā komisijas vairākums pirms galīgā lasījuma atkal noraidīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredzētu izveidot jaunu – klimata un enerģētikas ministra – amatu. Tāpat komisijā atkal noraidīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami, lai iedzīvinātu topošās koalīcijas ieceri par ministru biedru ieviešanu.

Grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā un Valsts pārvaldes likumā tiek skatīti steidzamības kārtā un saistīti ar jaunās valdības veidošanu. Izskatot iesniegtos priekšlikumus komisijas sēdē, tika noraidīti visi opozīcijas ierosinājumi. Piemēram, veidojot jaunus ministru amatus, apvienot ekonomikas un satiksmes ministru atbildības, vai arī veidot klimata, vides aizsardzības un enerģētikas ministriju.

Atbalstu nesaņēma arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšlikums likt jaunajam klimata un enerģētikas ministram ik gadu sniegt atskaiti Saeimā.

Komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka par opozīcijas priekšlikumiem ir iespējams diskutēt, ja Saeima, piemēram, divus gadus veltītu attiecīgo likumu uzlabošanai.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Balsojot pieciem pret sešiem, ar vienas balss pārsvaru tika noraidīti likuma grozījumi gan par jaunas ministrijas izveidi, gan ministru biedru amatu izveidošanu.

Tāpat netika atbalstīta likumprojektu virzīšana izskatīšanai Saeimā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Par noraidītajiem likuma grozījumiem, iespējams, jau ceturtdien tomēr vēlreiz būs jālemj Saeimai,

jo, visticamāk, grozījumu autori lūgs visas Saeimas, ne tikai komisijas vērtējumu.

KONTEKSTS:

Pēc 14.Saeimas vēlēšanām veidojot jauno valdību, potenciālie valdošās koalīcijas partneri vienojušies par ieceri Latvijā veidot jaunu - Klimata un enerģētikas - ministriju.

Pēc "Jaunās Vienotības" politiķu vārdiem, jaunās valdības dienaskārtībā viens no svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem būšot Latvijas enerģētiskā neatkarība, tāpēc arī tiek saskatīta nepieciešamība pēc šādas jaunas ministrijas.

Topošajā ministrijā paredzēts apvienot jau strādājošus departamentus no Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, tādējādi jaunas izmaksas radīšot vien ministra un pāris vadošo ierēdņu algas, mierina ieceres aizstāvji.

Neoficiāli zināms, ka uz enerģētikas un klimata ministra amatu varētu pretendēt "Jaunās Vienotības" pārstāvis Raimonds Čudars.

Kā ziņots, Valsts prezidents Egils Levits JV politiķi, pašreizējo premjeru Krišjāni Kariņu pēc novembra vidus oficiāli nominēja Ministru prezidenta amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti