Saeimas komisijā spriedīs par ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu adopciju uz ārvalstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien uzklausīs Valsts prezidenta kancelejas, ministriju un nevalstisko organizāciju vērtējumu par ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu adopciju uz ārvalstīm. Tieslietu un Labklājības ministrijām iepriekš šajā jautājumā bija uzdots sagatavot vērtējumu par turpmāko politiku.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

"Mēs esam pieņēmuši politisku lēmumu, ka bērnunami tiek vērti ciet. Protams, ka ir Latvijas ģimenes, kas vēlētos adoptēt bērnu, un ir pāri no ārzemēm, kas vēlas adoptēt bērnu no Latvijas. Darba kārtība ir paredzēta ar mērķi saprast, cik tālu ir tikusi Labklājības ministrija un Tieslietu ministrija ar viņiem doto uzdevumu par redzējumu, kā tālāk regulēt šo situāciju. Pagājušajā Saeimā mēs pieņēmām lēmumu, ka bērniņam uz adopciju tiek dota zaļā gaisma, ja tā var teikt, no 12 gadu vecuma, bet

šobrīd ar mūsu pašu valsts iedzīvotāju apsviedīgiem prātiem atrastas dažādas iespējas likumā apiet šo ierobežojumu.

Un tie ir samērā morāli zemi kritēriji, kā viņi rīkojas. To mēs visu dzirdēsim Saeimas komisijā," stāstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti