Saeimas komisija novēloti atbalsta pagarināt pārejas periodu internātskolu finansēšanai

Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu par finansējumu pārejas perioda pagarināšanu internātskolu uzturēšanai.

2016. gadā grozītie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka internātskolu finansēšanu valsts pārstāj no šī gada, tāpēc pašvaldībām jālemj par to reorganizāciju vai to uzturēšana jāpārņem pašām. Tomēr atlikušās piecas internātskolas skolas uzsver, ka tām vajag dot vairāk laika. Tās lūdza finansējumu piešķirt vēl līdz 2020. mācību gada beigām, lai šajā laikā varētu veikt reorganizāciju.

Lai gan komisija priekšlikumu atbalstīja, tas tiek virzīts tikai uz pirmo lasījumu, un jau no šī mēneša pašvaldības internātskolas uztur par saviem līdzekļiem.

Arī Kandavas internātvidusskolu, kuras uzturēšanai ik mēnesi nepieciešami 50 tūkstoši eiro.

Kandavas novada vadītāja Inga Priede
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

"Mēs jau vairākkārt esam pārskatījuši savu budžetu. Arī vakar mēs saucām pa vienai katru iestādi, skatījāmies, ko mehāniski griezt nost. Mums nāk skolu akreditācijas, mēs noņemam materiālo bāzi, izmetām trompetes vakar mūzikas skolai ārā.

Mums vienkārši fiziski nav tās naudas. Mums 50 tūkstošus tas sastāda mēnesī vien. Ja valdībai liekas, ka tā ir ļoti niecīga nauda, tā mums tiešām ir nenormāli liela summa.

Tāpēc jau mēs griežam nost. Ja valdībai ir tehniskais budžets, mums arī būs tikai izdzīvošanas budžets. Mēs esam pilnīgi visu noņēmuši. Valstī ir tendence. Viņi mums vēlas tagad arī atdot savus ceļus, kas ir mazāk svarīgi, tas atkal - visa uzkopšana, greiderēšana, sniega šķūrēšana. Tas nozīmē, ka mēs pat nevaram skolēniem nodrošināt tikšanu uz skolu, jo ir sniegs un mums no kaut kā ir jāatsakās. Tad mēs atteiksimies no ceļu šķūrēšanas un barosim šos internātskolu bērnus," problēmu skaidroja Kandavas novada vadītāja Inga Priede.

KONTEKSTS:

2017. gada novembrī pieņemtie grozījumi Izglītības likumā paredz, ka internātskolas savu darbību varēs turpināt līdz 2019. gada jūlija beigām, kad par to nākotni būs jālemj pašvaldībām. Pašlaik Latvijā ir septiņas internātskolas, kurās mācās vairāk nekā 1300 bērnu. Lielākā daļa no tiem – gandrīz 700 - ir maznodrošinātie vai bāreņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt