Sadaļas Sadaļas

Saeimas komisija iebilst pret automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti trešdien, 21.decembrī, konceptuāli neatbalstīja Valsts prezidenta Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas priekšlikumu piešķirt Latvijas pilsonību šeit dzimušiem nepilsoņu bērniem. 

Pašreizējā likumdošana paredz, ka vecākiem šāda vēlme jāapliecina dzimtsarakstu nodaļā, atbildot uz jautājumu, vai vēlaties, lai jūsu bērns būtu Latvijas pilsonis.

 Saeimas deputātu ieskatā pašreizējā procedūra ir gana demokrātiska un viegla.

Deputāti gan piekrīt, ka nepieciešams uzlabot integrācijas politiku. Pašreiz par šiem jautājumiem atbildot pārlieku daudz iestāžu, un tāpēc esot nepieciešams izveidot atsevišķu pārresoru iestādi, kas uzraudzītu šos jautājumus.

 Saeimas komisijas priekšsēdis Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība)  atzina, ka par nepilsoņu bērniem deputātiem nav vienots viedoklis.

“Arī manā skatījumā patlaban pastāvošā sistēma attiecībā uz to ir ļoti demokrātiska. Ir izvēles iespējas. Nu ne visi man piekrīt, tai skaitā Valsts prezidenta ekspertu grupa,” sacīja komisijas vadītājs.

“Ir jāmaina pārvaldes modelis integrācijas politikā. Ir nepieciešams viens, kurš pārrauga visu laukumu, jo šobrīd viss ir pārāk sadalīts pa ministrijām. Tādā ziņā, ka ministrijas savstarpēji to darbu nekoordinē, un īpaši, ja nāk budžets, tad katra ministrija plēšas par savu,” sacīja Latkovskis.

Ilmārs Latkovskis: Par pilsonības piešķiršanu un integrāciju

Jau ziņots, ka Valsts prezidenta izveidotās ekspertu darba grupas komanda kā vienu no ieteikumiem sabiedrības saliedēšanai paudusi automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem. Eksperti atsaucas uz vairākiem pētījumiem, kas parāda, ka nepilsoņu vidū ir gana daudz Latvijas patriotu.  

Pēc Valsts prezidenta iniciatīvas izveidotā sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupa ieteikusi turpmāk vecāku viedokli vairs nejautāt. Pilsonību piešķirtu automātiski, bet, ja vecāki to nevēlas, varētu atteikties.  

Arī  Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks iepriekš norādīja, ka Latvijai ir jārisina bērnu nepilsoņu problēma. 

Muižnieks iepriekš norādīja, ka pēdējos divos gados ap 100 bērnu nepilsoņu piepulcējušies jau tā lielajam nepilsoņu pulkam. Taču bērnam ir tiesības uz pilsonību no dzimšanas brīža, un valsts atbildība ir to nodrošināt, ka vecāki nerīkojas pretrunā ar bērna interesēm, norādīja Muižnieks. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt