Saeimas komisija diskutēs par termiņu patvēruma meklētāju uzņemšanai

Par  iespējām mainīt divu gadu noteikto termiņu patvēruma meklētāju uzņemšanai kvotu ietvaros trešdien, 13.aprīlī, diskutēs Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti. Uz sēdi aicināti arī atbildīgo ministriju pārstāvji.  

Saskaņā ar patvēruma meklētāju uzņemšanas rīcības plānu divu gadu laikā Latvijai jāuzņem nepilni 800 patvēruma meklētāju. Pagaidām pārvietošanas programmas ietvaros Latvija uzņēmusi pirmos sešus patvēruma meklētājus no Sīrijas un Eritrejas. Pirmā pieredze ļauj rīcības plānu novērtēt arī praksē, kā arī rada bažas par programmas aizkavēšanos, kuras dēļ, iespējams, Latvijai tuvākā laikā nāksies vienlaikus uzņemt pat vairāk nekā 100 cilvēku.

Komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība)   atzina, ka “tas ir ļoti mazs skaitlis un, no vienas puses, tajā ir ļoti daudz pozitīvā, bet tajā pašā laikā ir arī dažas bažas”.

“Tas pozitīvais ir, mēs varam, teiksim, rūpīgi izvērtēt pirmo pieredzi. Tas, kas varbūt tādus bažīgus jautājumus rada, ja Latvija tomēr sadomās to plānu iedzīt, lai viņš būtu vienmērīgs, tad šobrīd mēs esam uzņēmuši 10 vai pat 15 reizes mazāk, nekā vajadzētu. Tas varētu nozīmēt vienā brīdī uzņemt vienlaikus 100 un 200 cilvēku. Tad ir jautājums, vai mūsu institūcijas, vai Latvija tam ir gatava. Vai arī mums tas grafiks ir vienkārši jākoriģē nākotnē. Tādi būs šīs sēdes jautājumi,” skaidroja Latkovskis.

Latkovskis: Saeimas komisija diskutēs par termiņu patvēruma meklētāju uzņemšanai

  Jau ziņots, ka Latvija vienojusies ar Eiropas Savienību (ES), ka tuvāko gadu laikā valstī ieradīsies ap 750 patvēruma meklētāju. Pirmās divas bēgļu ģimenes patvēruma meklētāju pārvietošanas programmā Latvijā ieradās februāra sākumā. 

  Bet Eiropas Komisija (EK) jau paziņoja par plāniem pārskatīt ES patvēruma noteikumus, lai godīgāk pārdalītu atbildību par nelegālo imigrantu sadali bloka dalībvalstu vidū. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti