Panorāma

Panorāma

Panorāma

Valdība uz starta: ekonomika

Saeimas komisija atbalsta J. Juraša izdošanu

Saeimas komisija atbalsta Juraša izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātu vairākums slēgtā sēdē trešdien, 29. janvārī, atbalstīja aicinājumu izdot kriminālvajāšanai Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu.

Aicinājumu atbalstīja deviņi komisijas deputāti, bet četri bija pret. Līdz ar to jautājums par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai nonāks Saeimas plenārsēdes darba kārtībā. "Nevar pateikt, kā Saeima nobalsos, bet tas būs labs veids, kā atrisināt šo krīzi," žurnālistiem teica komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālā apvienība). "Es neredzēju politisko izrēķināšanos prokuratūras rīcībā."

Saeimas Mandātu komisijas slēgtā sēde sākās pagājušajā nedēļā, taču tā ieilga un deputāti nolēma sēdē izsludināt pārtraukumu, lai parlamentāriešiem būtu laiks iepazīties ar lietas apstākļiem.

Komisija jautājumu skatīja slēgtā sēdē, piedaloties vien prokuroram, bet vēlāk uz aizklātu sarunu tika pieaicināts arī Jurašs. Sēde ilga gandrīz trīs stundas.

Jurašs pēc sēdēs atkārtoti pauda, ka lieta ir politiski motivēta. Turklāt šī esot vēršanās pret trauksmes cēlēju.

Ģenerālprokuratūras sevišķi svarīgu lietu nodaļas prokurors Māris Urbāns pagājušajā nedēļā paziņoja, ka, informējot žurnāla "Ir" žurnālisti Indru Spranci par sev 2015. gada rudenī piedāvāto kukuli viena miljona eiro apmērā, Jurašs ir izpaudis valsts noslēpumu. Prokurora ieskatā, tādējādi Jurašs ir apgrūtinājis lietas izmeklēšanu un tas kļuvis par iemeslu operatīvās izstrādes lietas izbeigšanai.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja Kursīte-Pakule norāda, ka pirms galīgā lēmuma pieņemšanas komisija vēl turpinās lietā iesaistīto personu izvaicāšanu aiz slēgtām durvīm.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) portālam LSM.lv neatklāja, kāda būs JKP rīcība, ja par Juraša izdošanu nobalsos arī parlaments. Ministrs teica, ka partijai ir dažādi rīcības plāni, bet plašāka informācija tiks atklāta ceturtdien.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūra nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā lūdz kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu kriminālvajāšanai izdot Jurašu. Lieta saistīta ar izbeigtu kriminālprocesu, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bija sācis pēc Juraša iesnieguma par iespējamu viņa piekukuļošanas mēģinājumu. Jurašs, būdams KNAB amatpersona, pirms diviem gadiem publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts miljona eiro kukulis tā dēvētajā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja Uģa Magoņa lietā. Savukārt ģenerālprokurors uzskata, ka Jurašs izpaudis valsts noslēpumu.

JKP uzskata, ka valstī ir izveidojusies "sazvērnieku grupa", kas nevēlas zaudēt politisko un ekonomisko varu.

Jaunievēlētais premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”)  23. janvārī pauda, ka Saeimas balsojums par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai nav koalīcijas stabilitātes jautājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti