Saeimas komisija: Āboltiņa nav pārkāpusi deputātes ētiku ar izteikumiem par «Saskaņu»

Izvērtējot deputātes Irinas Cvetkovas ("Saskaņas centrs", SC) iesniegumu saistībā ar Solvitas Āboltiņas ("Vienotība") izteikumiem par sociāldemokrātisko partiju "Saskaņa", Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nav konstatējusi ētikas kodeksa pārkāpumu.

Komisijas vairākums - četri deputāti - šodien pauda viedokli, ka Āboltiņa nav pārkāpusi deputātu ētikas kodeksu, savukārt komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (SC) balsoja par to, lai atzītu ētikas pārkāpumu.

Cvetkova savā iesniegumā komisijai vērsa uzmanību uz Āboltiņas pausto Saeimas Juridiskās komisijas sēdē 10.martā, kurā notika diskusija par Satversmes preambulas projektu. Cvetkova savā iesniegumā citē Āboltiņu, kura, komentējot deputāta Andreja Elksniņa (SC) pausto viedokli, teikusi: "(..) Jūs esat proputiniska partija un mēģināt izlikties par sociāldemokrātisku partiju, un arī šobrīd Satversmes preambulas apspriešanā izmantojat stāstu par sociāli atbildīgu ekonomiku."

Cvetkova uzskata, ka šādi Saeimas deputātes izteikumi "nav pieklājīgi pret sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" biedriem un tās atbalstītājiem, kas ir Latvijas valsts sabiedrības locekļi". Līdz ar to Āboltiņas izteikumi ir pretrunā Saeimas deputātu ētikas kodeksā noteiktajam par to, ka deputāts ir pieklājīgs pret ikvienu sabiedrības locekli, iesniegumā pauž Cvetkova.

Tāpat viņa uzskata, ka ar saviem publiskajiem izteikumiem Āboltiņa ir apšaubījusi "Saskaņas" politisko pozīciju un uzstādījumus, nolūku sasniegt partijas statūtos noteiktos sociāldemokrātiskos mērķus.

Deputātu ētikas kodeksā arī noteikts, ka deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Tāpēc Cvetkova akcentē, ka "partijai "Saskaņa" nav noslēgtas vienošanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu", bet ar viņa pārstāvēto partiju "Vienotā Krievija". Taču šis esot tikai viens no vairākiem sadarbības līgumiem, kurus "Saskaņa" noslēgusi ar citu valstu partijām.

Āboltiņa ir arī partijas "Vienotība" valdes priekšsēdētāja. Pēc Cvetkovas domām, Āboltiņa Juridiskās komisijas sēdi izmantoja "kā politiskas diskusijas auditoriju, lai noniecinātu politisko oponentu, nevis veica savus kā tautas priekšstāves pienākumus". Cvetkova arī akcentē, ka Āboltiņa pauda "Saskaņai" apvainojošus izteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti