Saeimas Juridiskajam birojam lūdz vērtēt parlamenta iespējas rīkoties attiecībā uz NEPLP

Koalīcijas partijas pirmdien, 8. aprīlī, nolēma lūgt Saeimas Juridiskā biroja atzinumu par to, kādas Saeimas rīcības varētu būt tiesiskas un pieļaujamas attiecībā uz Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP). To pēc valdības sadarbības sanāksmes pavēstīja partiju apvienības "Attīstībai/Par!" līderis Daniels Pavļuts.

Daniels Pavļuts.Zane Mače
  Lai arī nesen apstiprinātie Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļi Einārs Giels un Eva Juhņēviča pirmdien, 8. aprīlī, atteicās no amatiem, bažas par mediju uzrauga darbu, tostarp par iespējamiem likuma pārkāpumiem LTV valdes atlasē tas nemazina, sacīja Pavļuts.

   

  Viņš norādīja: likums pašlaik Saeimai "tiešā veidā nedod tiesības šajā situācijā iejaukties", ņemot vērā to, ka NEPLP ir neatkarīga iestāde. "Tādēļ mēs šodien lēmām lūgt Saeimas Juridiskajam birojam mums sniegt tiesisku skaidrojumu,

  kā ar tiesiskām metodēm, ievērojot likumā garantēto neatkarību, Saeima tomēr var spriest, vērtēt un lemt, kā šajā situācijā rīkoties," teica Pavļuts.

  KONTEKSTS:

  Marta beigās par LTV valdes priekšsēdētāju iecēla mediju vidē nepazīstamo "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, bet par satura valdes locekli – Juhņēviču, mārketinga eksperti un pērnvasaras Dziesmu un deju svētku izpilddirektori. 

  Norādot uz Giela pieredzes trūkumu plašsaziņas līdzekļu jomā vai uzņēmumu vadībā, Latvijas Žurnālistu asociācija aicināja padomi atcelt konkursa rezultātus. Arī virkne LTV un Latvijas Radio žurnālistu aicināja NEPLP anulēt konkursa rezultātus. 

  Giels un Juhņēviča nolēma paši atteikties no amatiem LTV valdē. Viņi to skaidroja ar lielo spiedienu no iesaistītajām pusēm. Mediju uzraugs LTV vadības izvēlē kļūdas neatzina un atkāpties neplāno, bet notikušo uzskata par "bezprecedenta linča tiesu". 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti