Saeimas jaunais deputāts Kalnozols drīz nevarēs piedalīties parlamenta sēdēs

Rīgas rajona tiesa drīzumā vērsīsies Saeimā ar lūgumu atļaut turpināt tiesāt Zaļo un zemnieku savienības deputātu Valdi Kalnozolu, kurš ir apsūdzēts par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu.

Līdz ar to uz Māra Kučinska premjera amata pienākumu pildīšanas laiku parlamentā nonākušais Kalnozols varētu zaudēt tiesības piedalīties Saeimas un parlamenta komisiju sēžu darbā. Tādā gadījumā Saeimā pilnvērtīgi varētu darboties 98 deputāti, jo ierobežojumi ir arī Latvijas Reģionu apvienības pārstāvim Dainim Liepiņam.

Lieta, kurā par deputātu nupat kļuvušais uzņēmējs Valdis Kalnozols ir apsūdzēts par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu bijušajai sievai, tiesai tika nodota jau pirms gada, bet skatīt to sāka pērn augustā. Šobrīd lietas skatīšana tuvojas noslēgumam, jo 17.martā tajā jau ir paredzētas tiesu debates. Tomēr, lai varētu turpināt Kalnozola tiesāšanu, ir jāsaņem Saeimas atļauja. Rīgas rajona tiesa to plāno darīt tuvākajā laikā. Vispirms jautājumu skatīs Saeimas Mandātu un ētikas komisija, bet pēc tam par to balsos viss parlaments.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli deputāts, kuru Saeima piekrīt izdot kriminālvajāšanai, zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Līdz ar to Zaļo un zemnieku savienības frakcijai būs nevis 21, bet gan 20 balsis.

Ierobežojumi piedalīties Saeimas darbā jau gadu ir Latvijas Reģionu apvienības frakcijas vadītājam Dainim Liepiņam. Lietā, kurā viņš ir apsūdzēts par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonas deklarācijā, Zemgales apgabaltiesa viņam ir piespriedusi 1080 eiro naudas sodu, taču deputāts par spriedumu ir iesniedzis kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Senātā. Tā ir saņemta 4.februārī, taču jautājums, vai lieta vispār tiks skatīta kasācijas kārtībā, vēl nav izlemts, jo tiesneši lietas skata rindas kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti