Saeimas frakcijas trīs nedēļu laikā no valdības gaida plānus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Saeimas frakciju padome trīs nedēļu laikā no valdības gaida idejas Covid-19 izplatības ierobežošanai, ceturtdien, nolēmuši frakciju priekšsēdētāji. Jau spēkā esošais Epidemioloģiskās drošības likums un ar to saistītie Ministru kabineta izdotie Vakcinācijas noteikumi paredz veselības ministram tiesības izdot rīkojumu par atsevišķu iedzīvotāju grupu obligātu vakcināciju neparedzētos gadījumos. Tādējādi jauns likums saistībā ar Covid-19 pārvaldību neesot vajadzīgs, uzsvēra "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Lielākas pilnvaras Ministru kabinetam, pašvaldībām konkrētās vietās ar šaurāku, decentralizētu pieeju. Protams, arī iespējas noteikt kādus vispārējus ierobežojumus vai atvieglojumus. Kosmetologi, frizieri jau no 1. septembra strādā šādā režīmā ar sertifikātu par vakcinēšanu vai izslimošanu, vai negatīvu tests. Tas jau darbojas. Tātad Ministru kabinetam ir iespējams noteikt [papildu prasības] atsevišķām profesijām, kas strādā ar klientiem un paaugstināta riska apstākļos. Tam nav nepieciešams likums," viņš teica.

Covid-19 pārvaldības likumprojekta apturēšana saistāma ar iepriekš skaidri pausto opozīcijas plānu savākt nepieciešamos parakstus tā neizsludināšanai.

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs ("Saskaņa") norādīja, ka lemšanas tiesību nodošana valdībai un pašvaldībām ir atbildības pārlikšana uz citiem pleciem, taču jebkurā gadījumā arī turpmāk noraidīs prasības kādam vakcinēties. Vienlaikus cilvēkus mulsinot vienas devas vakcīnu trūkums, piebilda Klementjevs.

"Valsts prezidents sadzirdēja mūsu draudus vai brīdinājumu, ka iziesim uz referendumu [par obligātu vakcināciju], tāpēc to rosināja atlikt. Sakarā ar to mana prognoze ir, ka šis likumprojekts pazudīs. Mēs frakciju padomē un sarunā ar Valsts prezidentu paziņojām, ka neatbalstām cilvēku piespiešanu vakcinēties. Pārliecināt, piemaksāt, rīkot loterijas – to var, bet vardarbīgi kaut ko piespiest nevar nevienā segmentā," viņš teica.

Klementjevs arī pārmeta, ka trūkst "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma "Jenssen" ražotās vakcīnas pret Covid-19.

"Ideja tāda: cilvēki ticēja "Jenssen", ar ko vakcinācijas pabeigšanai pietiek ar vienu devu. Taču tās beidzās! Tas nav normāli, ka nav pietiekami sagādātas visvieglāk izmantojamās potes ar normālu reputāciju. Tas nozīmē, ka Veselības ministrija mēģina pārlikt problēmas uz citiem," viņš uzskata.

KONTEKSTS:

Likumprojektu par obligātu vakcināciju konkrētām iedzīvotāju grupām Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija pašlaik skatīt neturpinās. Tā pēc sarunas ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Latvijas Radio atzina "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti