Saeimas Eiropas lietu komisiju vadīs Andris Sprūds

Saeimas Eiropas lietu komisiju vadīs partijas "Progresīvie" Saeimas deputāts Andris Sprūds. To ceturtdien, 24. novembrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi, informēja Saeimas Preses dienestā.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru ievēlēts Uģis Rotbergs ("Jaunā Vienotība" (JV)), bet par komisijas sekretāru – Rihards Kols (Nacionālā apvienība (NA)).

Eiropas lietu komisijā strādās arī deputāti Edmunds Cepurītis ("Progresīvie" (P)), Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV), Jekaterina Dorošķeviča ("Stabilitātei!" (S)), Jānis Grasbergs (NA), Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Kristaps Krištopans ("Latvija pirmajā vietā"), Kaspars Melnis (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), Igors Rajevs ("Apvienotais saraksts" (AS)), Harijs Rokpelnis (ZZS), Evika Siliņa (JV), Zane Skujiņa-Rubene (JV), Edvards Smiltēns (AS), Māris Sprindžuks (AS).

Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Saeimas Preses dienestā norādīja, ka Eiropas lietu komisija apstiprina Latvijas nostājas jeb nacionālās pozīcijas par Eiropas Savienības (ES) ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem.

Ministram, kurš pārstāv Latviju attiecīgās nozares ES ministru padomē, ir pienākums iepazīstināt komisiju ar Latvijas valdības nostāju visos nozīmīgajos lēmumos attiecībā uz likumdošanu un stratēģiskajiem jautājumiem. Ministrs saņem parlamenta mandātu paust Latvijas viedokli ES ministru padomes sanāksmē tikai pēc tam, kad pozīcija ir saskaņota ar Saeimas Eiropas lietu komisiju.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti