Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs būs Didzis Šmits

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja amatā trešdien, 23. novembrī, komisijas deputāti ievēlēja Didzi Šmitu ("Apvienotais saraksts" (AS)), informēja parlamentā.

Šmits bija ievēlēts arī 13. Saeimā un strādājis Saeimas Ārlietu komisijā, Ilgtspējīgas attīstības komisijā un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. 

Par komisijas priekšsēdētāja biedri deputāti ievēlēja Inesi Lībiņu-Egneri ("Jaunā Vienotība" (JV)), savukārt par sekretāri – Leilu Rasimu ("Progresīvie"). 

Komisijas sastāvā ir arī deputāti Arvils Ašeradens (JV), Augusts Brigmanis (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), Glorija Grevcova ("Stabilitātei"), Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība(NA)), Linda Liepiņa ("Latvija pirmajā vietā"), Ināra Mūrniece (NA), Anna Rancāne (JV) un Jānis Vucāns (ZZS).

Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu. 

Komisijas darbības joma ir ne tikai cilvēktiesību situācija valstī, sabiedrības integrācijas procesi, sabiedrisko mediju aktualitātes un reliģisko organizāciju darbība, bet arī dzimumu līdztiesības veicināšana, cilvēktirdzniecības apkarošana un vardarbības novēršana izglītības iestādēs. Komisija izskata cilvēktiesību un sabiedrisko lietu jomas likumprojektus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār nozares iestāžu darbu. Komisijas darbā aktīvi piedalās ministriju un citu valsts iestāžu amatpersonas, pašvaldību darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas. 

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus. 

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti