Pēcpusdiena

Krievija nekļūs par Starptautiskās Krimināltiesas locekli

Pēcpusdiena

Izstāde “Rudens” - Latgales mākslinieku sveiciens Latvijas Valsts svētkos

Saeimas Jūrmalas rezidences apsaimniekošanas un uzturēšanas izmaksas

Saeimai sava rezidence Jūrmalā – pēc Seržanta ballītes viedokļi par tās lietderību krasi atšķiras

Pēc mediju publicētās informācijas par deputāta Kārļa Seržanta (Zaļo un zemnieku savienība) privāto ballīti Saeimas rezidencē Jūrmalā ekspertu viedokļi par šāda parlamenta īpašuma lietderību krietni atšķiras.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Saeimas izpilddirektors Valdis Ziemelis skaidroja, ka Saeimas valdījumā Jūrmalā ir divas ēkas, kas domātas Saeimas reprezentācijai, proti, viesu uzņemšanai un pasākumu rīkošanai. Savukārt laikā, kad nenotiek šādi pasākumi, ēkas var izmantot citām darba vajadzībām vai izīrēt deputātiem, valsts vai pašvaldības institūcijām.

Ēku uzturēšanai valsts gadā tērē apmēram 40 tūkstošus eiro zemes nomai un nekustamā īpašuma nodokļa nomaksai un vēl 40 tūkstošus eiro par komunālajiem izdevumiem. Iekšējie kārtības noteikumi cenas par telpas nomām paredz, ka numuriņu noma renovētajā ēkā maksā 90 eiro diennaktī, nerenovētajā – 11 eiro.

Abās ēkās regulāri notiekot dažādi Saeimas pasākumi, kuros tiek uzņemti 200-900 viesi. Tāpēc to uzturēšana Saeimai esot ļoti izdevīga, saka Ziemelis.

Arī nekustamo īpašumu uzņēmuma “Arco Real Estate" valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits uzskata, ka Saeimai nebūtu jārīko iepirkuma konkurss par katras delegācijas uzņemšanu, tāpēc ēkas atrašanās Saeimas valdījumā tai varētu būt izdevīga. No otras puses, viņš uzsver – valstij ar uzņēmējdarbību nav jānodarbojas.

Uz šo aspektu norāda arī bijusī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāja Elīna Siliņa. Šajā gadījumā būtisks esot arī jautājums par ēku noslogotību. Turklāt ēku stāvoklis esot tāds, ka, uzņemot lielas delegācijas, pasākumi notiek dārzā, jo nav telpas, kur varētu cienījami uzņemt viesus.

Viņasprāt, šīs ēkas Saeimas vajadzībām nav nepieciešamas un labāk būtu rīkot iepirkumus tajās retajās reizēs, kad nepieciešams uzņemt delegācijas.

Jautājums par Saeimas Jūrmalas ēku izmantošanu uzjundīts pēc tam, kad laikraksts "Latvijas Avīze" ziņoja par to, ka Saeimas deputāts Kārlis Seržants sarīkojis privātu ballīti Saeimas rezidencē Jūrmalā, taču nespēj atbildēt, cik par to samaksājis. Pasākums noticis aizvadītās nedēļas nogalē Saeimas rezidencē Jūrmalā, Jūras ielā, kur ikvienam Saeimas deputātam ir tiesības īrēt šīs telpas, arī privātam pasākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti