Saeimai būs jāveido parlamentārā izmeklēšanas komisija OIK pētīšanai

Ir savākti 34 Saeimas deputātu paraksti, kas nepieciešami, lai izveidotu parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kas izvērtēs dažādus ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ieviešanu saistītus juridiskos aspektus, tajā skaitā to, cik likumīgs ir subsidētās elektroenerģijas ražotājiem izmaksātais atbalsts.

Pieprasījumu par izmeklēšanas komisijas izveidi ir parakstījuši tā dēvēto “KPV LV” opozīciju pārstāvošie deputāti, kā arī no „Saskaņas” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta ievēlētie deputāti.

Komisijas darba uzdevums ir detalizēti izklāstīts uz teju desmit lappusēm. Viens no pieprasījuma iniciatoriem – deputāts Didzis Šmits Latvijas Radio teica, ka tik detalizēts apraksts sagatavots, jo pieprasījuma autoriem ir bažas par komisijas sastāvu un tā vēlmi rūpīgi izvērtēt OIK ieviešanu.

Deputāts Didzis ŠmitsMadara Fridrihsone

  “Pirmā sadaļa ir izvērtēt vispār, kā šī atbalsta sistēma tika ieviesta. Ne tikai par 2017.gada periodu. Un, vai šādu sistēmu ieviešot, tika izvērtētas ekonomiskās sekas. Otrs – par ieviešanas tiesiskumu. Kā mēs zinām, tam bija jābūt saskaņotam ar Eiropas Komisiju, kas nav darīts 10 gadu garumā. Un trešais ir par tiesībsargājošo institūciju rīcību, šo visu redzot un esot diezgan pasīviem šajā,” sacīja Šmits.

  Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu vēl jālemj Saeimai.

  Apņemšanās likvidēt OIK bija viens no galvenajiem partijas "KPV LV" priekšvēlēšanu solījumiem. Pašlaik šīs partijas ministrs Ralfs Nemiro vada par OIK jautājumu atbildīgo Ekonomikas ministriju un meklē risinājumus OIK likvidēšanai, turklāt tādā veidā, lai valstij nerastos lielas izmaksas.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti