Saeima virza uz priekšu normu, lai patvēruma meklētāji varētu sākt strādāt agrāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz samazināt laiku, kas patvēruma meklētājam Latvijā jāgaida, lai varētu sākt strādāt.

Pašlaik noteikts, ka no iesnieguma par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu līdz brīdim, kad var sākt strādāt, jāpaiet sešiem mēnešiem. Grozījumi paredz šo termiņu samazināt līdz trīs mēnešiem.

Grozījumi ir aktuāli gadījumā, ja ārzemnieks ir saņēmis patvēruma meklētāja personas dokumentu un nav saņēmis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai atteikumu, un tas nav noticis viņa vainas dēļ.

Tiesības uz nodarbinātību saglabājas līdz brīdim, kad stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams galīgais lēmums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

Aktualitāti par termiņu, kas ārzemniekiem jāgaida uz darbu, izraisīja Baltkrievijas patvēruma meklētāju pieplūdums Latvijā pēc tur notikušajām prezidenta vēlēšanām un tām sekojošajiem protestiem. Patvēruma meklētājiem ir pabalsts dienā –  3 eiro un pārtikas pakas. Ar to visas pamatvajadzības ir grūti nodrošināt.

Saeimā par grozījumiem izcēlās karstas diskusijas, jo noteikumi paredz termiņa izmaiņas ne tikai baltkrieviem, bet visiem patvēruma meklētājiem. 

Deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) bažījās, ka patvēruma meklētāja statusam piesakās arī negodprātīgi cilvēki, kuri ir ekonomiskie migranti. Arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti bija pret grozījumiem likumā. JKP deputāts Krišjānis Feldmans atsaucās uz pozitīviem gadījumiem, kad Baltkrievijas patvēruma meklētāji statusu saņem ātri. 

JKP deputāte Anita Muižniece arī izteicās, ka nav gatava balsot par tādu regulējumu, kuru atbalsta tādi opozīcijas deputāti kā Vjačeslavs Dombrovskis un Evija Papule, jo viņi atbalstot arī divvalodību un citas, pēc Muižnieces domām, pretlikumīgas lietas.

Opozīcijas deputāts Sergejs Dolgopolovs ("Saskaņa") aizstāvēja kolēģus, sakot, ka nav pieredzējis demokrātiskā valstī Afganistānas radikāļu "Taliban" retorikai līdzīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti