Pēcpusdiena

Saeimas komisija atbalsta 80 miljonu eiro aizdevumu aviokompānijai "airBaltic"

Pēcpusdiena

To jauns regulējums taksometru pārvadājumu sistēmas pilnveidošanai

Skatīšanai Saeimā virza iniciatīvu"Par ceļiem bez bedrēm"

Saeima vērtēs pilsoņu iniciatīvu «Par ceļiem bez bedrēm»

Trešdien, 2.decembrī, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma virzīt izskatīšanai parlamentā Latvijas iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu par iniciatīvu "Par ceļiem bez bedrēm", kas paredz atjaunot ceļu fondu un novirzīt daļu no degvielas akcīzes ceļu uzturēšanai.

Aptuveni divarpus gadu laikā portālā www.manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstu, lai atbalstītu Autoceļa fonda atjaunošanu un degvielas akcīzes un citu jaunieviesto nodokļu novirzīšanu ceļu uzlabošanai.

Komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (“Saskaņa”) Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdienā” pastāstīja, ka priekšlikums atbilst tautas iniciatīvai pēc būtības.

Iesniegumā iniciatīvas autors Kristaps Žodziņš Saeimas deputātus lūdz rast risinājumu, izdarot grozījumus attiecīgajos likumos, lai ikgadējo transporta nodevu pievienotu degvielas cenai, savukārt akcīzes nodokli novirzītu ceļu remontam un uzlabošanai. Tāpat iniciatīvas parakstītāji aicina izveidot atsevišķu fondu, kurā nonāktu visa transporta nodevu un degvielas akcīzes nodokļu nauda.

Orlovs atzina, ka šādā gadījumā vinnētāji būs tie, kas automašīnas izmanto tikai vasaras periodā, bet tie, kas vairāk izmanto savus auto, vairāk arī maksās par ceļu uzturēšanu.

Viņš personiski šo iniciatīvu atbalsta un norāda, ka līdzīgus priekšlikumus iepriekš Saeimā jau iesniedza opozīcija, bet tie bija noraidīti. Bet tagad ir uzsākta diskusija, komisija aicinās uz diskusiju arī Satiksmes ministrijas pārstāvjus. Viņš uzsvēra, ka svarīgi, lai ideju atbalstītu pēc būtības ja ne nākamgad, tad vēlāk.

Biedrība "Latvijas ceļu būvētājs" izsaka pateicību iniciatīvas autoram un ikvienam iniciatīvas parakstītājam, kas iestājas par kvalitatīviem ceļiem Latvijā.

Biedrība pauž cerību, ka Saeimas deputāti, kas mīl runāt par nepieciešamību ņemt vērā pilsoniskās iniciatīvas, nopietni izvērtēs un neignorēs Latvijas iedzīvotāju vēlmi pārvietoties pa atjaunotiem un sakārtotiem ceļiem bez bedrēm.

Biedrības izpilddirektors Zigmārs Brunavs Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdienā” norādīja, ka valsts ceļu sabrukumu, pateicoties ES fondiem, izdevies apturēt, bet situācija vietējos un reģionālajos ceļos ir cita, un tieši šiem ceļiem nepieciešami vietējie līdzekļi.

Arī Latvijas Automoto biedrības (LAMB) prezidents Juris Zvirbulis raidījumā “Pēcpusdiena” pauda  cerību, ka iniciatīvu atbalstīs un varēs ieviest dzīvē pēc iespējas ātrāk.

Arī viņš piekrita, ka Latvijā maģistrālie ceļi jau daudzmaz savesti kārtībā un ir pat Eiropas līmeņa ceļi, bet ne ar Eiropas līmeņa satiksmes drošību, tāpēc ir svarīgi ne tikai remontēt ceļus, bet remontēt tā, lai ceļš būtu drošāks.

Arī  Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka šāda iniciatīva Latvijas ceļu sistēmai nāktu par labu, jo finansējums ceļu uzturēšanai nav pietiekams. Taču, piešķirot vairāk naudas kādam mērķim, tā acīmredzot kādam būs jāatņem, norādīja ministrijas pārstāvis.

Ministrija noteikti atbalstītu šo ierosinājumu, ja tas būtu iespējams un ja to atbalstītu arī  Saeima un Finanšu ministrija.  

Autoceļu fondu "Jaunā laika" valdība likvidēja 2003.gadā. Parakstu vākšana iniciatīvas "Par ceļiem bez bedrēm" atbalstam portālā www.manabalss.lv norisinājās no 2013. gada 14.aprīļa līdz 2015. gada 5.novembrim. Kopumā atbalstu iniciatīvai ar savu parakstu atbalstīja 10 652 Latvijas pilsoņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti