Dienas ziņas

Izveidots albums «Dziesmas manai Jelgavai»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Būs jāpārskata lēmums par masku valkāšanu skolās

Saeima uzdod valdībai vērtēt prasību skolēniem valkāt aizsargmasku

Saeima pirmdien, 21. decembrī, pēc astoņu stundu ilgām, kaismīgām debatēm, kas sākās jau piektdien, nolēma uzdot valdībai pārskatīt prasību par obligātu sejas masku valkāšanu skolās.

Saeimā norādīja, ka, balstoties uz ekspertu viedokli, izvērtējams attiecīgās vecuma grupas saslimstības īpatsvars un ietekme uz slimības izplatību, ietekme uz izglītības procesu, kā arī ierobežojuma samērīgums un iespaids uz sabiedrības atbalstu vīrusa ierobežošanas pasākumu kopumam.

Iepriekš minētais jautājums Saeimas darba kārtībā nokļuva pēc tam, kad parlamentā nonāca vairāk nekā 17 000 pilsoņu parakstīta iniciatīva "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot". Iniciatīvas iesniedzēji lūdza Saeimu rast risinājumu – "atcelt valdības lēmumu obligāti valkāt sejas maskas 1.–4. klašu skolēniem no 2021. gada 4. janvāra".

Rekordīsā laikā parakstītā iniciatīva Saeimā tika vērtēta divas dienas, nereti deputātiem bārstoties gan ar apvainojumiem, gan rupjībām. Gan masku nēsāšanas atbalstītāji, gan pretinieki centās pamatot savu viedokli. Deputātam Artusam Kaimiņam tika aizrādīts, kad viņš masku pretiniekiem sacīja:

"Beidziet ļurināt, neviens no jums nav infektologs."

Diskusijās deputāti arī  pauda viedokli, ka ir arī alternatīvas rīcības iespējas masku nēsāšanai,  piemēram, noturēt attālinātas mācības. Par lēmumu uzdot valdībai vēlreiz izskatīt prasību lietot maskas  skolas jau no janvāra balsoja 90 deputāti, vienam atturoties.

KONTEKSTS:

Pašreizējais valdības lēmums paredz, ka klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēm, bet 5.–6. klases no 7. decembra mācīsies attālināti. Tāpat līdz ārkārtējās situācijas beigām attālināti mācās arī 7.–12.klases. Bet no 4. janvāra skolās mācību procesa laikā un ārpus tā sejas maskas jānēsā visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem, arī pašu jaunāko klašu skolēniem.

Portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana pret valdības lēmumu, un līdz šim savākti vairāk nekā 27 000 parakstu ar aicinājumu atcelt valdības lēmumu visiem skolēniem uzdot skolās un ārpus tām valkāt mutes un deguna aizsegus.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) atzina – ja Saeima nolems, ka 1.–4. klašu skolēniem skolās no janvāra tomēr nebūtu jālieto maskas, bet Covid-19 izplatība valstī līdz tam laikam nesamazināsies, būs jālemj arī par šo klašu skolēnu mācībām attālināti vai par garāku brīvlaiku, pēc tam pagarinot mācību gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt