Saeima uzdod pārskatīt tiesu izpildītāju atlīdzību

Līdz 1. novembrim valdībai jānosaka jaunas zvērinātu tiesu izpildītāju atlīdzības takses. Tās, konsultējoties ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi, sagatavos Tieslietu ministrija.

Šādas izmaiņas tiesu izpildītāju atlīdzības regulējumā paredz likuma grozījumi, kurus Saeima šodien pieņēma galīgajā lasījumā. Atbilstoši šīm izmaiņām, tiesu izpildītāja atlīdzībai jābūt atbilstošai ieguldītā darba apjomam, kā arī samērīgai ar piedzenamā parāda apmēru.

Parlamenta atbalstītie grozījumi arī paredz palielināt tiesu izpildītājiem piemērojamo naudas sodu maksimālo apmēru. Līdz šim tas bija 1430 eiro, bet tagad palielināts līdz 5000 eiro. Pamatojot grozījumu nepieciešamību, Saeimas deputāts Kārlis Seržants (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja:

Saeimas deputāts Kārlis Seržānts par vajadzību grozīt Tiesu izpildītāju likumuMadara Fridrihsone
  “Tiesu izpildītāji mūsu valstī šobrīd ir ļoti pāratalgoti. Tie ir valsts ierēdņi, kuri no tiesām sagaida konkrētus lēmumus, neko šo lēmumu labā nedarot, un izmanto šos lēmumus, pamatojot savu darbību. Tātad, ne ar ko neriskējot un nepārpūloties un darbojoties kā pastnieki. Viņu nav daudz, taču četri, pieci tiesu izpildītāji ir miljonāri, un tas ir ārpus jebkāda saprāta robežām,” kritiku neslēpa Seržants.

  Likuma grozījumi paredz palielināt maksimālo piemērojamo naudas sodu tiesu izpildītājiem par disciplinārpārkāpumu. Disciplinārlietu komisijai būs tiesības piemērot zvērinātam tiesu izpildītājam naudas sodu 150 līdz 5000 eiro apmērā. Līdz šim maksimālais piemērojamais naudas sods bija 1430 eiro. 

  Ar likuma grozījumiem noteiktas arī stingrākas prasības zvērināta tiesu izpildītāja amata pretendentiem, paredzot, ka turpmāk par zvērinātu tiesu izpildītāju nevarēs kļūt persona, kas ir ieguvusi uzturlīdzekļu parādnieka statusu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti