Panorāma

LTV Izjumā: pabeigta 447 līķu ekshumācija masu apbedījumos

Panorāma

Panorāma

Saeimu un laiku pārcelsies uz bijušo VID ēku

Saeimā tuvāko gadu laikā gaidāms remonts; deputāti strādās bijušajā VID ēkā

Saeimā gaidāmi jurģi, un izraudzīta ēka, uz kuru parlamenta remonta laikā pārcelsies deputāti. Tā kā arī bijušajā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājā Vecrīgā nepieciešams remonts, lai to pielāgotu parlamentāriešu vajadzībām, pārvākšanās notiks tuvāko gadu laikā.

Saeimas ēkas sienas ir saplaisājušas gan no ārpuses, gan iekšpuses. Daudzviet plaisas aizkrāsotas, vairākos kabinetos un gaiteņos ieiet aizliegts. Pēc veiktajām ekspertīzēm 80% kanalizācijas ir uz sabrukuma robežas.

"Šī ir valsts pirmā māja, ar ko sākas Latvija. Simtgade ir piedzīvota, tagad jādomā, kā atjaunot šo namu kopā ar visu Latviju," sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla ("Konservatīvie").

Sadarbībā ar "Valsts nekustamajiem īpašumiem" pēc ilgiem meklējumiem atrasta ēka, kurā uz laiku atradīsies parlaments. Tā ir bijusī VID māja, blakus Saeimai Smilšu ielā. Arī šai ēkai nepieciešams remonts. Galvenais – jāpārbūvē zāle, kurā vienlaicīgi var strādāt 100 deputāti.

"Plānots, ka Jēkaba ielas namā darbus uzsāks 2025. gadā. Loģiski, ka tas mums jāizdara tuvāko gadu laikā," norādīja NĪA valdes locekle  Jeļena Gavrilova.

Saeimas ēkas rekonstrukcija vērienīguma ziņā būs lielākā kopš neatkarības atjaunošanas, jo namā atrodas daudz vēsturisko zāļu. Lai pēc iespējas labāk ēku varētu atjaunot un restaurēt, izveidota konsultatīvā padome Nacionālā mākslas muzeja vadītājas Māras Lāces vadībā.

Beitnere-Le Galla uzsvēra: "Ir apdraudētības sajūta. No kāpnēm nokrita marmora gabals, esam ieviesuši režīmu, ka šeit nenāk ekskursijas. Mēs mēģinām dzīvot ļoti saudzējošā režīmā."

Arī Gavrilova norādīja: "Projekts ir ļoti sarežģīts un pilns ar izaicinājumiem."

Bijušās VID ēkas pielāgošana parlamenta vajadzībām varētu izmaksāt ap 7 miljoniem eiro, bet Saeimas nama remonts – ap 34 miljoniem. Tā kā vispirms jāpielāgo jaunā ēka parlamentāriešu vajadzībām, pārvākšanās varētu notikt tuvāko divu gadu laikā. Ēkai ir pieci stāvi, un tā visa tiks pielāgota deputātu vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti