Saeima sper soli tuvāk plastmasas maisiņu ierobežošanai

Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Iepakojuma likumā, kas paredz būtiski ierobežot bezmaksas maisiņu izmantošanu tirdzniecībā.

Grozījumu mērķis ir ierobežot vienreiz lietojamo plastmasas maisiņu izmantošanu tirdzniecības vietās.

Paredzēts, ka no 2019.gada tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņus patērētājiem neizsniedz bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas iepirkumu maisiņus. Grozījumos nav noteikta konkrēta maisiņa maksa.

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas gan iepriekš norādīja, ka tik kardinālas izmaiņas no 1.janvāra vēl nav sagaidāmas – gluži par katru maisiņu veikali maksāt nelikšot.

Paredzēts, ka tirdzniecības vietās tirgotāji aizstās vieglās plastmasas iepirkumu maisiņus, kas nav izgatavoti no bioloģiski noārdāmas plastmasas, ar iepakojumu no cita veida izejmateriāliem. Turklāt arī tiek noteikts, ka iepakotājam ir jāinformē patērētāji par nepieciešamību samazināt plastmasas iepirkumu maisiņu patēriņu. 

KONTEKSTS:

Katrs Latvijas iedzīvotājs gada laikā izlieto kilogramu mazo maisiņu jeb vidēji vienu divus katru dienu. Vides ministrijas aplēses liecina, ka mazo maisiņu skaits veikalos kopš 2010.gada pieaudzis gandrīz par 60%.

Videi uzliktais slogs un Eiropas direktīva Latvijas likumdevējam liek ķerties pie stingriem mēriem plastmasas maisiņu ierobežošanā, bet pēc septiņiem gadiem tos aizliegs vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti