Saeima šonedēļ vēl neskatīs novadu reformu

Pretēji iecerētajam Saeima šonedēļ vēl nelems par jaunā administratīvi teritoriālās reformas likuma pieņemšanu. Ieceres mainījušās saistībā ar e-Saeimas ieviešanu.

E-Saeimas sistēma ir gatava un  ļauj parlamenta sēdes noturēt attālināti. Bet tās izmantošanas sākšana būs atkarīga no parlamentāriešu gatavības to lietot, piemēram, vai visiem ir nokārtota nepieciešamā pieeja e-parakstam.

Plānots, ka e-Saeimu izmēģinās jau ceturtdien, 21. maijā.

Jaunās sistēmas ieviešana arī likusi mainīt plānus – lemt par novadu reformu varētu nevis šonedēļ, bet nākamnedēļ. Deputāti par šādu soli izšķīrušies, lai mazinātu  šķēršļus raitai likumprojekta izskatīšanai trešajā lasījumā.

KONTEKSTS:

12. maijā Saeimas atbildīgā komisija pabeidza darbu pie jaunā administratīvi teritoriālās reformas projekta un nodeva to Saeimas lemšanai.

Likumprojekts noteic, ka Latvijas Republiku iedala valstspilsētu pašvaldību teritorijās un novadu pašvaldību teritorijās. Savukārt novada teritorijas iedala pilsētās un pagastos. Jauno novadu teritorijas, novada pilsētas un novada pagastus paredzēts noteikt likumprojekta pielikumā.

Tāpat jaunais likumprojekts noteic, ka Latvijā kā apdzīvotās vietas ir pilsētas, ciemi, mazciemi un viensētas, savukārt pilsētas plānots iedalīt valstspilsētās un novada pilsētās.

Latvijā saistībā ar reformu notikuši plaši protesti. Tikmēr maija vidū Satversmes tiesa par neatbilstošu Satversmei atzinusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") rīkojumu par Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikuma darbības apturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti