Panorāma

"Sudraba bulta" trāpa mērķī

Panorāma

Par dīzeļvilcienu modernizācijas projektu – kriminālprocess

Bāreņi paliek bez dzīvesvietas

Saeimā sola palīdzēt Babītē bez mitekļa palikušajiem bāreņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Bez mitekļa palikušajiem bāreņiem Babītē palīdzību sola Saeima, kas atsaucas uz likumā noteiktajiem pašvaldības pienākumiem.

Pagājušajā nedēļā jau stāstīts par Babītes novada domi, kura sava novada jauniešiem pēc dzīves bērnunamā ir piedāvājusi dzīvot neremontētā dzīvoklī bez ūdens, kā arī iestāties dzīvokļu rindā. Atbilstoši likumam pašvaldībai ir jādod tiesības jaunietim īrēt dzīvokli, kas pieder vietvarai. Tomēr Babītes pašvaldība nemaz negrasījās renovēt vai būvēt kādu ēku, lai nodrošinātu dzīvesvietu sava novada bāreņiem.

"Ja mums nākamgad nebūtu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā jāmaksā divi miljoni, varētu domāt [par dzīvokļiem], bet tā kā divi miljoni jāatdod projām, tad nedomāsim. Bet rinda būs, vispārējā rindā viņi var stāvēt," pirms nedēļas sacīja Babītes novada mērs Andrejs Ence ("Reģionu alianse").

Pašvaldība arī nav teikusi patiesību par savu dzīvojamo fondu.

Laikā, kad saviem bāreņiem piedāvājusi vien mitekli meža vidū bez ērtībām, tajā pašā laikā tā tirgojusi izsolē sev piederošus dzīvokļus.

Pēc šī sižeta Ence uzslavēts par labu darbu iedzīvotāju labā savas partijas “Reģionu alianse” kongresā un pārvēlēts par partijas vadītāju. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā noteic – no bāreņiem ministrijā sūdzību nav bijis.

"Mēs nevaram ietekmēt nekādā veidā [šo jautājumu], jo pašvaldība pati veido savu budžetu un pati izvirza savas budžeta prioritātes likumā noteiktajās robežās," saka ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Draudiņš.

Ministrijā noteic – iedzīvotāji pašvaldības vadības darbu vērtē vēlēšanās.

Bez vecāku gādības palikušie jaunieši, kuriem bija jānodrošina dzīvesvieta, ir desmit.

Ministrijā gan iesaka jauniešiem uzrakstīt iesniegumu. Tajā izvērtētu, vai Babītes novada dome nav pārkāpusi likumu. Vēl vienu iesniegumu - Saeimas sociālo un darba lietu komisijai iesaka rakstīt tās vadītāja Aija Barča (ZZS).
 

"Mēs runāsim ar pašvaldībām un domāju, ka tiksim galā ļoti ātri, jo ir pašvaldību likumā tāds 15. pants, kas ļoti konkrēti definē, kādi ir pašvaldības pienākumi un kāda ir pašvaldības atbildība," uzsver Barča.

Jaunieši saka – iesniegumus uzrakstīs. Taču liela daļa no viņiem, gadiem gaidot un ticot solījumiem, ir jau sasniegusi likumā noteikto 24 gadu vecumu un vairs nevar pretendēt uz pašvaldības īres dzīvokli.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti