Saeima skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par valsts apmaksātiem pakalpojumiem bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeima nodeva tālākai izvērtēšanai Sociālo un darba lietu komisijai 10 830 Latvijas pilsoņu kolektīvo iniciatīvu par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Par iesnieguma nodošanu komisijai deputāti nolēma vienbalsīgi, to atbalstīja 86 deputāti.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa iepriekš paziņojumā medijiem skaidroja, ka daudz darba vēl ir priekšā, lai izveidotu valsts atbalsta sistēmu, taču šīs iniciatīvas izskatīšana ir svarīgs solis, lai varētu iet tālāk un jau strādāt pie konkrētiem risinājumiem.

No šī gada 1. janvāra līdz 31. oktobrim Bērnu slimnīcas fonds realizē Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" projektu "Sabiedrības iniciatīva par bērnu ar autiskā spektra traucējumiem (AST) integrāciju sabiedrībā un cilvēktiesību nodrošināšanu, veidojot valsts atbalsta sistēmu".

Projekta mērķis ir izstrādāt Programmu bērniem ar AST Latvijā 2021.– 2025.gadam.
Lai to realizētu, Bērnu slimnīcas fonds organizē domnīcas/diskusijas ar nozares ekspertiem, biedrību pārstāvjiem, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem, bērnu ar AST vecāku un institūciju pārstāvjiem. Kopumā ir plānotas septiņas diskusijas.

Paralēli diskusijām, programmas izstrādei, kuras ietvaros uz katru diskusiju tiek gatavoti arī analītiskie materiāli, Bērnu slimnīcas fonds izveidoja iniciatīvu manabalss.lv platformā "Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem". Divu nedēļu laikā to parakstīja vairāk nekā 10 000 cilvēku, sniedzot iespēju iniciatīvu virzīt uz Saeimu.

14. aprīlī Bērnu slimnīcas fonds iniciatīvu iesniedza Saeimā un jau 12. maijā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nobalsoja par jautājuma virzīšanu tālāk.

Projekta ietvaros arī tika realizēta sen lolota ideja – izstāde ar bērnu talantiem, par godu Autisma dienai. Izstādē kopumā piedalījās 20 bērni ar AST.

“Atklājās, ka mums ir brīnišķīgi gleznotāji, piparkūku cepēji, hokejisti, "tiktokeri", modes mākslinieki, raķešu būvētāji, dejotāji utt. Izstādes mērķis bija parādīt, cik dažādas un tajā pašā laikā ikdienišķas, skaistas un līdzvērtīgas ir bērnu ar AST intereses, hobiji un prieki. Izstādi vēl joprojām var apskatīt autismsberniem.lv mājaslapā,” informēja Bērnu slimnīcas fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti