Saeima sāk vērtēt brīvprātīgā rezervistu militārā dienesta ieviešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saeima ceturtdien, 11.maijā, nodeva izskatīšanai komisijām grozījumus Militārā dienesta likuma grozījumus, kas paredz, ka ikviens Latvijas pilsonis, piedaloties īpašās apmācībās, varēs kļūt par rezerves karavīru Latvijas armijā.

Grozījumi paredz, ka pēc brīvprātīgas pieteikšanās dienestam Nacionālo bruņoto spēku rezervē un sekmīgas Nacionālo bruņoto spēku komandiera noteiktā militārās apmācības kursa apgūšanas šos brīvprātīgos ieskaitīs rezervē.

Grozījumi paredz, ka brīvprātīgi pieteikties dienestam Nacionālo bruņoto spēku rezervē varēs pieteikties Latvijas pilsoņi, kas sasnieguši 18 gadus vecumu un atbilst dienesta prasībām. Militārās apmācības kursa mācību laiku un vietu noteiks Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

Militārās apmācības laikā Latvijas pilsoņi pildīs aktīvo dienestu, viņam būs karavīra statuss un mācību laiks tiek ieskaitīts viņa izdienas stāžā. Kārtību, kādā organizē brīvprātīgo militāro apmācību, kā arī materiāltehnisko, finansiālo un apgādes nodrošinājumu noteiks aizsardzības ministrs.

Militārās apmācības laikā Latvijas pilsonim par katru militārās apmācības dienu izmaksās kompensāciju no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Valdība noteiks kārtību, kādā Latvijas pilsonim, kurš brīvprātīgi pieteicies dienestam Nacionālo bruņoto spēku rezervē, izmaksā kompensāciju, un kompensācijas apmēru.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti