Saeimā sāk skatīt Vējoņa atgrieztos grozījumus Imigrācijas likumā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 25.maijā, atbalstīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa atkārtotajai caurskatīšanai atgrieztos grozījumus Imigrācijas likumā, kas ārzemniekiem ievieš maksājumu 5000 eiro maksājumu par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, un sāka darbu pie prezidenta konstatēto nepilnību novēršanas.

Tiesa, strādājot pie grozījumiem, izraisījās diskusijas, vai šāds maksājums tiešām ir nepieciešams.

Deputāts Aleksejs Loskutovs pauda viedokli, ka maksājums var negatīvi skart tos ārvalstu iedzīvotājus, kuri uzturēšanās atļauju izmanto nevis līdzīgi vīzai, bet gan ir plānojuši mainīt savu dzīvesvietu uz Latviju.

Iepriekš ar grozījumiem  Imigrācijas likumā Saeima paredzēja, ka, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju, ārzemniekam valsts budžetā būs jāsamaksā 5000 eiro. Valsts prezidents deputātiem pārmet, ka Saeima vienlaikus nav veikusi vairāku citu likuma normu papildināšanu un pārstrādi, kas būtu nepieciešama, lai iecere par maksājuma iekasēšanu, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju, būtu īstenojama.

Piemēram, likumā nav noteikta valsts pamatbudžeta programma, kurā ieskaitāmi ārzemnieku veiktie maksājumi 5000 eiro apmērā par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanu. Tāpat nav paredzētas Ministru kabineta tiesības apturēt atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu valsts drošības vai valsts ekonomiskās attīstības interesēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti