Sadaļas Sadaļas

Saeima ratificē Latvijas pievienošanos OECD

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, ratificēja Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), informē parlaments.

Saeima norāda, ka Latvijas dalība OECD sniegs starptautisku kvalitātes zīmogu, apliecinot Latvijas atbilstību augstākajiem standartiem uzņēmējdarbībā, finanšu un starptautiskajos darījumos, korporatīvajā pārvaldībā, korupcijas apkarošanā un citās jomās.

OECD nozaru politiku un reformu izvērtējumi, kā arī uz pierādījumiem balstītas rekomendācijas Latvijas sabiedrībai svarīgos jautājumos sniegs iespēju uzlabot valsts pārvaldes efektivitāti, valsts konkurētspēju un iedzīvotāju labklājības līmeni, norādīts anotācijā.

Pievienošanās sarunas likušas Latvijai ievērojami ātrāk paveikt darbus, kuri mūsu valstij būtu jāpaveic jebkurā gadījumā. Cīņa pret korupciju, nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī valsts kapitālsabiedrību pārraudzības pilnveidošana ir tikai daļa no jomām, kurās Latvija veikusi un turpinās būtiskas pārmaiņas.

„Līdz ar pievienošanos OECD Latvija ir pilnīgi atgriezusies rietumu starptautiskajās organizācijās, raidot nepārprotamu signālu investoriem - mūsu valsts uzņēmējdarbības un tiesiskā vide atbilst augsta līmeņa standartiem,” uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Latvija ir OECD 35.dalībvalsts.

Līgums noslēdz 1990. gadu sākumā pieteikto Latvijas pieteikto atgriešanos pasaules apritē, iestāšanās OECD ir zīmogs Latvijas briedumam un pozitīvs signāls investoriem. Taču tas nav pašmērķis, tas ir tikai instruments mūsu valsts attīstībai un uzlabošanai, uzrunā Saeimai atgādināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

2016. gada 11. maijā OECD padomes sēdē OECD dalībvalstis pieņēma vienbalsīgu lēmumu uzaicināt Latviju kļūt par pilntiesīgu organizācijas dalībvalsti.

Lai Latvija kļūtu par OECD dalībvalsti, Latvijai nepieciešams parakstīt līgumu par Latvijas Republikas pievienošanās Konvencijai par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai nosacījumiem, ratificēt līgumu un konvenciju.

Jau ziņots, ka premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) 2.jūnijā Parīzē parakstīja līgumu par Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai, kas plašāk pazīstama ar anglisko saīsinājumu OECD.

Jau kopš 2010. gada beigām OECD piedāvātās iespējas aktīvi izmanto arī Igaunija. Lietuva cer pievienoties šai organizācijai 2018. gadā. Iestāšanās sarunas ar OECD turpina arī Kolumbija un Kostarika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt