Saeima piešķir Latvijas pilsonību slavenajam baletdejotājam Barišņikovam

Saeima par īpašiem nopelniem Latvijas labā vienbalsīgi lēma uzņemt Latvijas pilsonībā pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu. 

Barišņikova uzņemšanu pilsonībā atbalstīja 84 deputāti. Vēl pirms plenārsēdes ieceri vienbalsīgi atbalstīja arī atbildīgā komisija, un lēmuma projektu bija parakstījuši visu sešu Saeimas frakciju deputāti.

Baletdejotājs uzņemts Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālās apvienība) stāsta, ka Barišņikovs komisijai apliecinājis savas spēcīgās saiknes ar Latviju, kas viņu motivējis lūgt Latvijas pilsonību.

“Viņa motivācija ir tāda, ka viņš jūt tomēr tādu saikni ar savu dzimteni. Latvija ir viņa dzimtene. Pirmie 16 gadi, ļoti spēcīgas saknes, ļoti spēcīgi iespaidi, un tas ir licis pamatu viņa mākslinieka izaugsmei. Un ir ļoti spēcīgas cilvēciskās saites, ko viņš ir visu laiku saglabājis, un tagad viņš arī atjauno radošo sadarbību ar Latviju.

Un mēs jau visu laiku skatāmies un sekojam līdzi Barišņikova panākumiem uz starptautiskajām skatuves un visu laiku mums gribās apliecināt – viņš ir mūsējais. Tagad tas abpusēji tiek apliecināts arī ar pilsonību.

Es domāju, ka tas ir ļoti labi Latvijas pilsonības prestižam,” pauda Latkovskis.

Deputāts Ilmārs Latkovskis

  Latvijas pilsonību Barišņikovam lūgts piešķirt par viņa īpašajiem nopelniem Latvijas labā. Barišņikovs vēstulē paudis gandarījumu par to, ka tiek apsvērta šāda iespēja, kā arī apliecinājis vēlmi saņemt mūsu valsts pilsonību.

  Pašlaik Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība. Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa. Pedagogu vadībā tika likti pamati lieliskai baleta tehnikai. 15 gadu vecumā Barišņikovs iestājās Ļeņingradas A.Vaganovas vārdā nosauktajā horeogrāfijas skolā un mācījās pie pedagoga Aleksandra Puškina. Barišņikovs ieguvis divas zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos - 1966.gadā Varnā un 1969.gadā Maskavā.

  1974.gadā viesizrāžu laikā Kanādā Ļeņingradas Kirova vārdā nosauktā Operas un baleta teātra solists Barišņikovs palika Kanādā, vēlāk viņš pārcēlās uz ASV. Pateicoties augstajam meistarības līmenim, viņš dejoja galvenās lomas 20.gadsimta vadošo horeogrāfu Bežāra, Petī un citu iestudējumos.

  Barišņikovs kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem ASV. No 1974. līdz 1978.gadam viņš dejoja "American Ballet Theater", 1978.-1979.gadā strādāja kopā ar Džordžu Balančinu "New York City Ballet", no 1980. līdz 1989.gadam viņš bija Amerikas Baleta teātra direktors, premjers un mākslinieciskais vadītājs, kur pats iestudēja baletus "Riekstkodis", "Dons Kihots", "Pelnrušķīte", "Gulbju ezers". No 1990. līdz 2002.gadam viņš vadīja trupu "White Oak Dance Project". Barišņikovs saņēmis "Emmy" ir balvu.

  1974.gadā Rīgā Barišņikovs dejoja Donu Kihotu, bet 1997.gadā Latvijas Nacionālajā operā uzstājās labdarības koncertā. 2006.gadā LNO bija apskatāma Barišņikova fotoizstāde "Moment in Time".

  Pērn Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā "Brodskis/Barišņikovs" Jaunajā Rīgas teātrī, savukārt šogad uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Roberta Vilsona un Barišņikova veidotā monoizrāde "Vēstule cilvēkam".

  12 komentāri
  ha
  No raksta nav skaidrs, kādi tad bijuši īpašie nopelni! Ja to min katrā teikumā, būtu forši arī paskaidrot..
  Veronika
  Acīmredzami mums atšķirīga izpratne par "īpašajiem" nopelniem.
  Neslāvs
  Vai Barišņikova kungs nu teiks uzrunu saviem Latvijas valstij nelojālajiem tautiešiem ?
  Arī neslāvs
  Esmu drošs, ka Barišņikovs nejūt nekādu kopību ar krievu pasaules „tautiešiem” (http://www.telegraph.co.uk/culture/theatre/dance/10133374/Mikhail-Baryshnikov-Everything-in-Russia-is-a-damn-soap-opera.html).
  Veronika
  Tomēr gribētos zināt, kādi "īpašie nopelni Latvijas labā", ja jau tā formulē.
  balerina
  ļoti neinteliģenta sieviete tā var tikai uzrakstīt
  doremi
  kauns veronikai nemaz vairs nav !!!
  Veronikai
  Veronikai vienīgais izziņas avots laikam komentāri pie ziņām. Misiņš teica: “Meklējiet rakstos!”. Ja zināt, kas bija Misiņš.
  idiņš-kremilek
  un ko tu kādam esi labu izdarījis, kas tu tāds esi... rādās tikai kustonis...
  Kŗemilek
  Nesaprotu, priekš kam tas viss vajadzīgs? Kaut kāds Barišņikovs. Ha! Kādi tad ir tie viņa nopelni? Man viņš neko labu nav izdarījis.
  DOREMI
  KO GAIDI NO CITIEM PATS KAUT KO IZDARI PRIEKS SEVIS ,VISMAZ SAAC LASIT PAR GRAMATAS PAR IEVEEROJAMIEM CILVEEKIEM :)) TOCA 3 KLASU IZGLITBA
  ...
  Brīnišķīga ziņa! :)
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti