Saeimā pāris stundas diskutē par sodiem par valsts valodas nelietošanu

Saeimā, otrajā lasījumā skatot jauno likumu par administratīvajiem sodiem par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, deputāti gandrīz divas stundas no tribīnes diskutēja par minimālajiem sodiem valsts valodas lietošanas noteikumu pārkāpējiem.

Jaunais likums otrajā lasījumā tika atbalstīs, bet līdz tam raisījās plašas un asas diskusijas par sodiem valsts valodas lietošanas jomā. Lai jaunais likums stātos spēkā, tas Saeimai vēl jāpieņem trešajā lasījumā.

Saskaņā ar likumu valsts un pašvaldības institūcijām, kā arī personām, pildot deleģētu pārvaldes uzdevumu, būs pienākums prospektus, biļetenus, katalogus vai citu materiālus nosūtīt vai izsniegt tikai latviešu valodā. Izņēmums – ja persona būs pieprasījusi šādus materiālus svešvalodā.

Par šādas normas pārkāpumu piemēros brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām, bet tikai naudas sodu – juridiskajām.

Arī par valsts valodas nelietošanu tādā apjomā, kāds nepieciešams profesionālo un amata pienākumu veikšanai, piemēros brīdinājumu vai naudas sodu.

Deputāti klāstīja pretrunīgus argumentus gan par normu saturu, gan iecerētajiem sodiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt