Saeima pārceļ «Magņitska saraksta» izskatīšanu

Saeima ceturtdien, 1. februārī, nolēma pārcelt “Magņitska saraksta” izskatīšanu uz nākamo ceturtdienu, 8. februāri.

Šādu lēmumu parlamentārieši pieņēma pēc divu deputātu – Valda Kalnozola (Zaļo un zemnieku savienība) un Gunāra Kūtra (“No sirds Latvijai”) – iebildumiem. Pēcāk deputāti balsojumā atbalstīja jautājumu par “Magņitska saraksta” pārcelšanu uz nākamo sēdi.

Savukārt Rihards Kols (Nacionālā apvienība), kurš jau iepriekš aktīvi iestājās par šī likuma izskatīšanu, pauda neizpratni, kāpēc vispār ir sākušās diskusijas par šī likuma izskatīšanu parlamentā.

Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas nav akceptējusi tā dēvēto Magņitska likumu, kas aizliedz iebraukšanu ārvalstniekiem, kuri saistīti ar liela apmēra korupciju, naudas atmazgāšanu vai cilvēktiesību pārkāpumiem. Nesen to pieņēma Lietuva.

Advokāts Sergejs Magņitskis savulaik atklāja, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieki piesavinājušies valsts budžeta līdzekļus 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti